Terör örgütü PKK Afrin'de hastane açtı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) operasyonunun hazırlığına karşı hamle yapan bölücü terör örgütü PKK Afrin'de bir hastane açtı.

Terör örgütü PKK Afrin'de hastane açtı
Terör örgütü PKK Afrin'de hastane açtı Kerem Çelik
Bu içerik 479 kez okundu.

Teröristlerin önde gelen isimlerinin de katıldığı açılışta hastanenin yalnızca PKK’lılara hizmet vereceği duyuruldu. Hastanenin tüm ihtiyaçları ABD ve Batı ülkelerinin dernekleri ve vakıfları tarafından karşılandı.

Halep'in Afrin ilçesinde 5 yıldır işgalci olan PKK, sınır hattı ve iç bölgelerdeki saldırı hazırlıklarına 70 yataklık bir hastane dahil etti. Çatışmada yaralanan teröristler için açılan hastanede vatandaşların yararlanamıyacağı aktrıldı.

HASTANENİN İNŞAA MASRAFINI ABD ve AVRUPA KARŞILADI

Kanlı örgütün Afrin yöneticileri tarafından açılan hastane, son teknoloji tıbbi cihazlarla donatılmış. ABD ve Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren dernek ve vakıfların inşaasını üstlendiği hastanenin tüm cihazları ve tıbbi ekipmanları başta İtalya ve Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinden temin edilerek önce Erbil'e, ardından da Afrin'e getirildi.

PKK İÇİN SEFERBER OLDULAR

2011'den itibaren terör örgütü PKK'ya tarım, demokrasi bilinci, eğitim, sağlık ve benzeri konular altında yardım getiren bu kuruluşlar, Afrin'de açılan hastane için de örgüte çok büyük destek sağladılar. Hastanenin projesini "Suriye Amerikan Tıp Topluluğu" isimli kuruluşun üstlendiği aktarıldı.

MADDİ ve EKİPMAN YARDIMI HIZ KESMEKSİZİN SÜRÜYOR

Yalnızca PKK militanlarına hizmet verecek olan hastanenin inşaat, tıbbi malzeme ve personel giderleri "Suriye Amerikan Tıp Topluluğu" adı verilen kurum tarafından karşılandı. Türkiye,  Ürdün ve Erbil arasında 200'den fazla dernek ve vakıf, aslı astarı olmayan projelerle insani yardım bahanesiyle PKK'ya  çeşitli yardım sağlamayı sürdürüyor.

AFRİN'DE SEFERBERLİK İLAN ETTİLER

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG'nin Afrin Komutanı Mahmud Berhidan’ın da bulunduğu açılış töreninde Türkiye'yi karalayarak küçük düşürmeyi hedefleyen sözler kullanıldı. Türkiye'yi tehdit eden Berhidan, Afrin'de yeni bir seferberlik kararı verdiklerini açıkladı.

pkk afrin ypg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu