İsrail 'Lübnan'daki İran füze tesislerini vururuz'

İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Lübnan'da inşa edilmekte olan füze tesislerini vurabileceklerini iddia etti.

İsrail 'Lübnan'daki İran füze tesislerini vururuz'
İsrail 'Lübnan'daki İran füze tesislerini vururuz' Akay
Bu içerik 447 kez okundu.
İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Lübnan'da inşa edilmekte olan füze tesislerini vurabileceklerini iddia etti. Tesisleri İran'ın inşa ettiğini belirten İsrail'li bakan, Lübnan'a bir hava saldırısı yapabiliriz dedi.
 
İsrail İstihbarat Bakanı Katz geçen gün Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ı ülkesine davet etmişti. Katz, İran'ın faaliyetlerini iyi takip ettiklerini ve neler yapmak istediğini tahmin edebildiklerini belirtti. Bakan Yisrael Katz şöyle dedi: "İran'ın Lübnan'da gelişmiş bir füze tesisi inşa ettiği konusunda bilgimiz var ve üstüne basarak söylemek istiyorum bu bizim kırmızı çizgimiz. Her ne pahasına olursa olsun izin vermeyeceğiz."
 
İsrail'li Bakan, Suriye'de ne yapıldıysa Lübnan'da aynısının yapılacağını ve İran'ın füze tesisi inşa etmesini engeleyeceklerini iddia etti. Katz, "Biz savaş istemiyoruz, Lübnan'a zarar vermekle ilgilenmiyoruz ama bir Lübnanlı'nın bize saldırmasını kabul etmeyeceğiz" dedi. Bilindiği gibi İsrail, 2006 Lübnan Savaşında Hizbullah'la savaşmıştı.
 
İran ile Suudi Arabistan arasındaki çekişmede, İsrail hep Suudi Arabistan tarafını desteklemektedir. Demeçlerini Suudi Arabistan internet sitesinde vermesi ve geçen günlerde İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot'un aynı sitede röportaj vermesi dünya kamuoyunda hayretle karşılandı. İlk kez gerçekleşen bu demeçlerde, İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, İran'ın faaliyetleri konusunda geniş bilgiler verdi.
İran Lübnan İsrail
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu