Yastık kılıfını değiştirmeyince kör oldu

Yastık kılıfını değiştirmediği için Çin’de yaşayan bir kadın kör oldu.

Yastık kılıfını değiştirmeyince kör oldu
Yastık kılıfını değiştirmeyince kör oldu Beyza
Bu içerik 773 kez okundu.

Olay Çin’de gerçekleşti. Çinli Xu adındaki bir kadın, iki yıl süredir gözlerinde kaşıntı ve sürekli olarak kızarıklık hissediyordu. Bu iki yıl süreyle doktora gitmedi ve kendisini göz damlasıyla tedavi ettirmeye çalıştı. Tedavilerinin bir çözüme ulaşmadığını farkendince mecburen doktora gitti. Artık yaşadığı göz kuruluğu, gözlerini açıp kapatmasına bile mani olmaya başlamıştı. Kirpikleri ise resmen birbirine yapışmış bir hale gelmişti. Bu yüzden de gözlerini açamıyordu.

Bu sancılı ve sürekli yaşadığı problemlerin neticesinde ailesinin zoruyla kadın doktora gitmeye ikna oldu. Ailesiyle birlikte doktora gelen kadın şoke edici gerçeği burada öğrendi. Onu muayene eden doktor bile gördüğü manzara karşısında şok olmuştu. Çünkü dünyada eşine zor rastlanır bir hastalık ile karşı karşıyaydı.

Çinli kadın Xu’nun gözlerinin içinde ev tozu olarak adlandırılan 100 e yakın miteye rastlanmıştı. Kadının sadece tek bir kirpiğinde ise 10 dan fazla ev tozu yani mite ile kaplanmıştı. Bu yüzden de kadın göz açıp kapama da sorunlar yaşamaktaydı.

Xu’nun neden böyle bir hastalıkla karşı karşıya kaldığı araştırılmaya başlandı. Daha sonra Xu kendisi bir gerçeği itiraf etti. Tam 5 yıldır yastık kılıflarını değiştirmediğini açıkladı. Xu yastık kılıflarını değiştirmemenin kendisi bu denli etkileyeceğini bilmediğini de söyledi.

Doktorlar ise hijyensiz ve yeterli havalandırmanın olmadığı ortamlarda sıkça bu rahatsızlıkların yaşanabileceğinden bundan dolayı da herkesin evini düzenli olarak havalandırması gerektiğinden bahsetti.

Körlük Göz Hastalığı Mite
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu