ABD’den Kuzey Kore açıklaması geldi

ABD Dış İşleri Bakanı Tillerson’dan kafa karıştırıcı Kuzey Kore açıklaması geldi.

ABD’den Kuzey Kore açıklaması geldi
ABD’den Kuzey Kore açıklaması geldi Beyza
Bu içerik 727 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanı Tillerson’dan Kuzey Kore ile ilgili oldukça şaşırtıcı bir açıklama geldi. Tillerson, Kuzey Kore ile ön koşulsuz görüşmelere hazır olduklarını söylemişti. Ardından Amerika Birleşik Devletleri Beyaz Saray’dan “Trump’ın Kuzey Kore ile ilgili düşünceleri değişmedi” açıklamaları bir kez daha kafaları karıştırmaya yetti.

Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanı Rex Tillerson ise Washington merkezli düşünce kuruluşu Atlantik Konseyi'nde bir konuşma yaptı. Kuzey Kore ile ilgili konuşan Tillerson “Gel konuşalım derseniz ön koşulsuz konuşmaya razıyız. Ayrıca buluştuğumuzda havadan bahsedebiliriz ya da dünyanın yuvarlak olup olmadığından da.” Dedi. Ayrıca Tillerson füze denemelerinin üstüne basarak, sükûnet ortamına ihtiyacımız var dedi. Balistik füze denemelerinin bırakılması gerektiğinden bahsetti. Tillerson ayrıca Kuzey Koreye Nükleer füze programlarından vazgeçtiğinizi açıklayın dememizin bir anlamı olmayacaktır sözlerinde bulundu. Ama Kuzey Kore başkentine uygulayacakları ekonomik ve diplomatik yaptırımlarında aynı hızla devam edeceğini de belirtti.

Ayrıca Tillerson kesinlikle Kuzey Kore’nin nükleer füze programlarını kabul etmenin mümkün olmayacağını ve böyle bir düşünceye hiçbir zaman kapılmayacaklarını belirtti.

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Başkan Donald Trump’ın bu füze menzilleri içerisinde Amerika’nın da olmadığına emin olmak istediğini belirtti.

Bakan’nın bu konuşmalarının ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Kore’ye karşı yumuşak bir tavır içerisinde olduğu anlaşılmaya başlanıyordu. Ama Beyaz Saray’dan bu konuyla ilgili fikirlerinin değişmediği açıklaması geldi.

Trump Kuzey Kore Füze Denemeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu