Avusturya'da 40 kişiyi yaralayan bir facia daha

Dün doğalgaz tesisinde patlama meydana gelen ve yaklaşık 20 vatandaşını kaybeden Avusturya'da, bugün de bir şeker fabrikasından sızan asit nedeniyle 40 kişi yaralandı.

Avusturya'da 40 kişiyi yaralayan bir facia daha
Avusturya'da 40 kişiyi yaralayan bir facia daha Kerem Çelik
Bu içerik 422 kez okundu.

Olay, Yukarı Avusturya eyaletinin sınırları içerisinde kalan Aschach an der Donau bölgesinde faaliyet göstermekte olan bir şeker fabrikasında meydana geldi. Fabrikada öğleden sonra meydana gelen asit sızıntısı nedeniyle 40 kişinin yaralandığı aktarıldı.

Bu üzücü olayı da, dünkü facia gibi Avusturya Haber Ajansı (APA) dünyaya servis etti. Aschach an der Donau bölgesinde şeker ve nişasta üretimi yapan tesiste yaşanan asit sızıntısı yüzünden 40 kişi yaralandı. Kimyasal maddeden olumsuz etkilenenen kişilerin çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtildi.

Kızılhaç Sözcüsü Birgit Gitterle, yaşanan dramatik olayla ilgili APA’ya verdiği demeçte, Avusturya'nın Linz ve Wels şehirlerinde hizmet vermekte olan hastanelere kaldırılarak tedavisine başlanan 40 yaralının nefes almakta güçlük çektiği ve bazılarının durumunun ciddiyetini koruduğunu kaydetti.

Olayın duyulmasının ardından tesisin bulunduğu noktaya çok sayıda doktor ve ambulansın yönlendirildiğini belirten Gitterle, tesiste çalışan yaklaşık 300 işçinin sağlık kontrolünden geçirildiğini söyledi.

Sözcü Birgit Gitterle son olarak, 40 kişinin yaralanmasına yol açan asit türünün henüz netleştirilmediğini, ancak tuz ruhu olarak da bilinen hidroklorik asit olarak değerlendirdiklerini belirtti. Olayın gerçekleştiği fabrikadan şu an için bir açıklama gelmemesi de şaşırtan başka bir husus oldu.

Avusturya'da dün de Baumgarten kasabasında bulunan bir doğalgaz tesisinde meydana gelen patlamada 1 kişi yaşamını yitirirken, 20'nin üzerinde kişi de yaralanmıştı. Patlamanın ardından çevreye yayılan ısı nedeniyle, park halinde bulunan otomobillerin plastik aksamlarının erimesi de, ne kadar büyük bir faciadan kıl payı dönüldüğünün bir göstergesi olmuştu.

Avusturya Yukarı Avusturya Birgit Gitterle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu