Berkin Elvan Davası Ertelendi

Berkin Elvan, 16 Haziran 2013'te İstanbul Okmeydanı'nda yapılan Gezi eylemlerinde, polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi üzerine yaralanmıştı.

Berkin Elvan Davası Ertelendi
Berkin Elvan Davası Ertelendi Akay
Bu içerik 689 kez okundu.
Berkin Elvan, 16 Haziran 2013'te İstanbul Okmeydanı'nda yapılan Gezi eylemlerinde, polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi üzerine yaralanmıştı. Berkin, hastanede yoğun bakımda 269 gün sonra hayatını kaybetmişti.
 
Berkin Elvan'ın öldürülmesiyle açılan davanın 4.sü İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesinde yapıldı. Duruşmaya, CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Hilmi Yarayıcı, ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş, Şair Ataol Behramoğlu da katıldı. Tutuksuz yargılanan polis Fatih D. ise duruşmaya SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) ile katıldı.
 
Duruşmada Okmeydanı Eğitim-Araştırma Hastanesi acil bölümünde çalışan Cihan Gençoğlu dinlendi. Gençoğlu, "Sabah 07.00-08.00 gibi sedye ile birini getirdiler acile. Sedyenin üzerinde torpiller vardı. İmha edilir korkusu ile polis odasına teslim ettim. Sonradan öğrendim torpil olduğunu. 5 dakikalık bir işlemim bile olmadı. Polise verdiğime dair tutanak tutuldu" diyerek ifade verdi.
 
4. duruşmada olayda gerçekleşen görüntülerin incelenmesi ile devam edildi. Anne Elvan görüntüleri görünce fenalaştı ve görevliler yardımıyla duruşma salonundan çıkarıldı. İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi duruşmayı 27 Şubat 2018'e erteledi.
Berkin Elvan Gezi Eylemleri Gaz Fişeği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu