Sahte hemşire için 1 yıl hapis cezası istendi

İstanbul'da bir hastanede yaklaşık 30 gün boyunca hemşire kıyafeti giyerek dolaşan Sedef C. isimli kadın hakkında, yaptığı bu eylemden dolayı 1 hapis istemiyle dava açıldı.

Sahte hemşire için 1 yıl hapis cezası istendi
Sahte hemşire için 1 yıl hapis cezası istendi Kerem Çelik
Bu içerik 669 kez okundu.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1 ay sahte hemşirelik yapan Sedef C. hakkında savcılık tarafından "Özel işaret ve kıyafetleri usulsüz kullanma" suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması için dava açıldı. Eğer savcılığın  davası kabul edilirse sahte hemşire olarak gündeme gelen Sedef C. Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargınlanmaya başlayacak.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tanıkların beyanlarına dayanarak hazırlanan iddianame özetle şu ifadelere yer verildi:

29 yaşındaki Sedef C. hemşire kıyafeti giyip Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bir ay boyun her gün bulundu. Şüpheli, hastane personeline de kendisini hemşire olarak tanıttı. Kurumda çalışan bir güvenlik görevlisi, geçen zaman zarfında şüphelinin hal, hareket ve konuşmalarından işkillenerek, şüphelerini kadın doğum sorumlusu hemşire S.T.'ye aktardı. Durumun intikal ettiği  S.T. de şüpheliyi yanına çağırarak 'Burada ne işin var?' diye sordu ve kimlik kartını göstermesini istedi. Şüpheli de kendisine yöneltilen soruya "staj yapıyorum" ifadeleriyle cevap verdikten sonra, sahte olan kartını gösterdi. Bunun üzerine sorumlu hemşire S.T., şüpheliye gösterdiği kartının herkes tarafından internetten alınabileceğini belirterek, Sağlık Bakanlığı tarafından kendisine verilen onaylı kimlik kartını sordu. Sedef C. kendisine yöneltilen bu soruya şüpheli ifadeler verince S.T. zaman kaybetmeden durumu hastane yönetimine aktardı.

İhbar sonrası polis ekiplerince, 25 Ekim 2017 tarihinde gözaltına alınan Sedef C. Bağcılar Polis Merkezi'nde verdiği ifadede "Bağcılar Eğitim ve Araşturma Hastanesi'ne önceden tanımış olduğum ve güvenlik görevlisi olarak çalışan H.G.'nin yanına gittim. Arkadaşım H.G. hemşire olduğumu zannetmektedir. Konu ile ilgili olarak Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hemşire olarak kendimi tanıtmamın sebebi ise hemşirelik mesleğini çok sevmekteydim. Bu sebepten dolayı ise orada bulunur ve idolüm olan hemşirelik mesleğini yakından tanırım. Hastanede bulunduğum esnada kesinlikle hiçbir hastaya müdahale etmedim. Eğer ki durumdan dolayı şikayetçi olacak olan varsa her şeye razıyım" diye konuştu. 

Sedef C. işlemleri tamamlandıktan sonra serbest bırakılmıştı.

istanbul sahte hemşire Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu