58 İlde FETÖ Operasyonu

Merkezi Konya olan ve 34 ilde yapılan FETÖ/PDY’ ye yönelik operasyonda 135 kişi gözaltına alındı.

58 İlde FETÖ  Operasyonu
58 İlde FETÖ  Operasyonu Beyza
Bu içerik 463 kez okundu.

Konya savcılığının FETÖ/PDY’ ye yönelik yaptığı soruşturmalar devam etmektedir. Bu soruşturma kapsamında daha önce yakalanan terör örgütünün askeri personeli ve “mahrem imamları” nın soruşturma da vermiş oldukları ifadelere bakıldığında 47’ si muvazzaf asker olan 70 kişi hakkında yakalama emri verildi. Bu şüphelilerin ise 47’sinin muvazzaf asker, 23 kişinin de TSK’ dan KHK  ile ihraç edilen  kişiler olduğu öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü’ nün Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’ nün ekiplerince şüphelilerin ekipler tarafından yakalanması için merkezi Konya olan 34 ilde belirlenmiş olan adreslere eş zamanlı operasyonlar başlatıldı. Sonrasında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerin Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev yaptıkları soruşturmalar sonucunda öğrenildi.

Diğer taraftan da ikinci bir operasyon gerçekleştirildi. Askeri yapılanmaya yönelik olan bu soruşturma haklarında gözaltı emri verilen 65 kişinin yakalanması için merkezi Antalya olan 24 şehirde olmak üzere eş zamanlı operasyonlar başlatıldı.

Savcılıktan alınan bilgilere göre yürütülen operasyon kapsamında, sabahın ilk saatlerinde 24 şehirde 99 adet askere eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.  36’ sı memur olan, 25’ i asker ve polis, 4’ ü sivil olmak üzere toplam 65 kişinin hakkında kesin olarak gözaltı kararı alındı. Yapılan bu eş zamanlı operasyonda gözaltına alınanlar oldu. İlerleyen zamanlarda da soruşturmanın aşamalarının ilerleyebileceği ve gözaltı sayısının artabileceği konusunda Cumhuriyet Savcılığı tarafından bir takım bilgiler aktardı.

 

 

konya FETÖ/PDY antalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu