Bebeklere İdeal Sıcaklık

Uzmanların yapmış oldukları açıklamalara göre bebeklerin uyuyacakları ortamın ısısının yüksek derecede olması, bebeklerde ani beşik ölümlerine neden olabiliyor açıklamalarında bulundu

Bebeklere İdeal  Sıcaklık
Bebeklere İdeal  Sıcaklık Beyza
Bu içerik 1141 kez okundu.

Kış mevsimine geçildiği zaman aileler beklerini bir takım hastalıklardan uzak tutmayı istemektedir, uzmanlarda ailelerin kafalarında ki soru işaretlerini ve hatalarını gidermek için bir takım önemli uyarılarda bulundu.

Özellikle kış aylarında ailelerin bebeklerini çok kalabalığın olduğu ortamların içine götürmemeleri gerektiğini vurgulayan uzmanlar “Ortam kalabalık olduğu zamanlarda mikroorganizma ile bebeğin karşılaşma ihtimali artıyor. Günümüzde de ailelerde çocuğu kalın giydirdiklerinde ya da kıyafetleri sıkı olduğu zaman üşütmez ve böylece bebeklerin hasta olmayacaklarına inanırlar. Bebeklerin de hasta olmaları için, mikroorganizma ile bir etkileşim olmak zorundadır. Mikroorganizma görülmediği zaman hastalıkta gerçekleşmez” ifadelerini aktardı.

Bebeklerin hastalıktan ya da soğuk havadan korumak isteyen ebeveynlerin oda sıcaklığını odanın sıcaklığını çok arttırmak istemelerini belirten uzmanlar açıklamalarının devamında:

“Bebeklerin hasta olmalarına neden olan en büyük etken bebeğin soğuk alıp üşümesinden çok, sıcak bir yerde kalıp terlemesidir. Bebeğinizin uyuyacağı odanın ısısını iyi ayarlamanız gerekmektedir. Genellikle yeterli olan ısı ayarı 22-23 derece civarındadır. 26-27 dereceye çıkarılan oda sıcaklıklarının ise bebeğe fayda değil zarar ettiğini söyleyebiliriz. Çünkü bebeklerin soğuk bir ortamda ki havayı solumaları çok daha kolaydır. Sıcak havayı içine almada her bebek çok zorlanır.

Aileler genellikle kış aylarında bebeklerini koruyabilmek adına alışveriş merkezlerini  tercih ederler. Tam aksine çok yanlış bir durum. Avmlerin çok kalabalık olması, büyük ışıkların olması, nem durumu vs göz önüne bulunduğunda aslında bebekler adına tehlike arz eden yerlerdir” açıklamalarında bulundu.

 

 

bebek Mikroorganizma kış ayları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu