Cuma Günü Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu Açılıyor

Bu Cuma günü Üsküdar- Ümraniye ve Çekmeköy metro hatları açılıyor.

Cuma Günü Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu Açılıyor
Cuma Günü Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu Açılıyor Beyza
Bu içerik 767 kez okundu.

Tüm İstanbullular trafik çilesiyle karşı karşıya kalmamak için metro istasyonlarını kullanıyorlar. Bugün gelen haberde birçok yolcuyu epeyce sevindirdi. 15 Aralık Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın katılımıyla birlikte metro istasyonunun açılışı yapılacak.

Üç ilçeden geçmesi beklenen bu metro hattı üzerinde yer alacak olan istasyonların listeleri ise şöyle: Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, çekmeköy ve Sancaktepe istasyonlarıyla birlikte toplamda 16 istasyon yer alacak.

21 adet 6 dizili olmak üzere, 126 vagon bu metro istasyonu içerisinde hizmet verecek. Her dizilimde ise 1620 yolcu taşıma kapasitesi bulunuyor. Trenin maksimum hızı ise saatte 80 km olacak. İlk istasyon ile son istasyon arasında ise sadece 24 dakikalık bir süre bulunacak.

İstasyonlarda durma süresi 20 saniyede bir olacak ve her 90 saniyede bir seferler düzenlenecek. Metro içerisinde uzun zamandır birçok kez testler yapılıyordu. Şu anda testler tamamıyla bitti ve geriye yalnızca sertifikası alınması kaldı.

Bu metro istasyonunun açılışıyla birlikte özellikle de bu hat üzerinde yoğun bir şekilde kullananlar rahat edecekler. Sabah iş saatlerinde bir çok yolcu otobüs ve minibüs hatlarında yer alan doluluklardan dolayı sorun yaşıyorlardı. Artık bu sorun tamamıyla ortadan kalkmış olacak. Metro istasyonunun açılışından sonra birçok yolcunun kullanmaya başlayacağı düşünülüyor.

Metro Açılış Cumhurbaşkanı Üsküdar metrosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu