İsrail’in Gözaltına Aldığı Down Sendromlu Çocuğa Türkiye Sahip Çıkacak

İsrail askerleri tarafından göz altına alınan Filistinli Down Sendromlu çocuk Türkiye’ye getirilecek.

İsrail’in Gözaltına Aldığı Down Sendromlu Çocuğa Türkiye Sahip Çıkacak
İsrail’in Gözaltına Aldığı Down Sendromlu Çocuğa Türkiye Sahip Çıkacak Beyza
Bu içerik 622 kez okundu.

İsrail askerleri Down sendromuna sahip Filistinli bir çocuğu göz altına almıştı. Bu hareketi oldukça protesto eden Uluslararası Down Sendromu Federasyonu devreye girdi.  Uluslararası Down Sendromu Federasyonu’ndan gelen açıklamaya göre “Down Sendromuna sahip çocuğumuzun şu anki içinde bulunduğu durumu öğrendik. Yarın büyükelçilik tarafından bize bilgilendirilme yapılacak. Daha sonra ise hızlı bir şekilde çocuğumuzu ve çocuğumuzun ailesini Türkiye’ye yani İstanbul’a getireceğiz” dedi.

Uluslararası Down Sendromu Federasyonu İsrail askerleri tarafından Kudüs’te göz altına alınan down sendromlu Filistinli çocuğun akıbetini sürekli olarak el koyuyor. Olayın ortaya çıkmasının hemen ardından Uluslararası Down Sendromu Federasyonu olaya el koydu ve çocuğun ailesiyle birlikte İstanbul’a getirilmesi için işlemlere başladığını bildirdi.

Uluslararası Down Sendromu Federasyonu’nun toplamda 22 ülkede ve 15 şehirde temsilcileri bulunuyor. Federasyon başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, Ataşehir’de bulunan bir otelde düzenlenen toplantıda bu olayla ilgili konuşma yaptı.

İsrail askerlerinin down sendromlu bir çocuğu gözaltına alması ile ilgili sorulara yanıt verdi. Bu fotoğrafın bir insanlığın bittiğine dair resmi kanıtıdır diye başkan, down sendromlu çocukla beraber ailesinin Türkiye’ye, İstanbul’a getirilmesi için elinden gelen herşeyi yapacaklarını bildirdi.

Büyükelçilikten haber beklediklerini açıklayan Başkan, haber gelir gelmez aile ile birlikte çocuğun İstanbul’a getirileceğini söyledi. Olayı sürekli yakından takip ettiğinin de altını çizdi

Down Sendromu Federasyonu Filistin Kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin Seddi Sorusuyla Trend Olan Kızdan Açıklama Geldi
Çin Seddi Sorusuyla Trend Olan Kızdan Açıklama Geldi
Bombacı, Futbol Sahasına Daldı
Bombacı, Futbol Sahasına Daldı