Yurt Öğrencileri Zehirlenme Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldılar

Rize’de üniversite kampüsü içerisinde Kredi Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurdunda, yedikleri akşam yemeğinden sonra öğrenciler hastaneye kaldırıldılar.

Yurt Öğrencileri Zehirlenme Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldılar
Yurt Öğrencileri Zehirlenme Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldılar Beyza
Bu içerik 691 kez okundu.

Olay Rize’de üniversite kampüsü içerisinde gerçekleşti. Kredi yurtlar kurumuna ait bir öğrenci yurdunda öğrenciler akşam yemeklerini yedikten sonra fenalaştılar. Toplamda 46 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi yemekhanesinde gerçekleşen olayda şu anlık 46 öğrencinin zehirlendiği gözlemlendi.

Öğrenciler akşam yemeklerini yedikten sonra birer birer rahatsızlanmaya başladılar. Mide bulantısı ve ishal şeklinde seyr eden şikayetler yurt görevlilerine bildirildi. Daha sonra birçok öğrencinin de aynı şikayeti taşıdığı öğrenilince  ambulans çağırıldı. Toplamda 46 kişi Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Öğrencilerin tedavileri sürerken başka öğrenciler de hastaneye akın etmeye başladı. Birçok öğrenci aynı şikayette bulunduklarını açıkladılar. Bu kadar çok şikayetin gelmesi ardından Recep Teyyip Üniversitesi Rektörü konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Rektör, “ Gıda zehirlenmesi olduğunu düşünüyoruz” dedi. Rize’de bulunan hastanelere gidenler ve yoğunluk git gide artıyor. Kampüs ve yurtlarda yemek yediklerinden itibaren rahatsızlanmaların devam ettiği belirtiliyor.

Kocaeli İzmit’de de öğrenciler yemeklerden zehirlenip, 40 kişi hastanelik olmuştu. Bu olayın neden kaynaklandığı ve zehirlenmelere asıl sebep olan şey araştırılmaya devam ediliyor. Şu anlık ciddi bir vakanın olmaması da en sevinilen şeyler arasında yer alıyor. Sabaha kadar gelen şikayetlerin artacağı da bir başka öngörüler arasında yer alıyor. Doktorlar ve hemşireler acil çağrısıyla birlikte göreve çağırıldılar. Yoğunluğun giderek azalacağı düşünülmekte.

 

Zehirlenme Rize Kredi Yurtlar Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu