CHP, Genel Başkanı Kılıçdaroğu hakkında önerge verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu ve yakınları hakkında mal varlıklarıyla ilgili önerge verildiğini duyurdu.

CHP, Genel Başkanı Kılıçdaroğu hakkında önerge verdi
CHP, Genel Başkanı Kılıçdaroğu hakkında önerge verdi Kerem Çelik
Bu içerik 683 kez okundu.

Partiden yapılan açıklamada, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu'nun eşi ve yakınlarının üzerine kayıtlı mal varlıklarıyla ilgili araştırma önergesi verilmesiyle ilgili verilen önergede şu ifadelerin yer aldığı aktarıldı:

"En yaygın ve yalın haliyle kamu gücünün siyasetçiler ve kamu görevlilerince özel çıkarlar için kötüye kullanılması şeklinde tanımlanan yolsuzluklar toplumun devlete ve adalete olan güvenini temelden sarsmaktadır. Güçlü ve sağlıklı işleyen bir demokratik sistem kurulabilmesi için siyasetçi ve bürokratların devlet kurumları ve kamusal varlıkların yönetiminde saydamlık ve hesap verebilirlik ilkelerine uymaları, mal varlıklarındaki değişiklikleri kamuoyu ile paylaşmaları yolsuzlukların önlenmesi açısından önemlidir. Yolsuzlukların önlenebilmesi adalet, eşitlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine dayalı bir yönetim anlayışının başta siyasi parti genel başkanları olmak üzere tüm siyasetçiler ve üst düzey kamu yöneticileri tarafından benimsenmiş olmasına bağlıdır. Temiz siyaset yapanlar hesap vermekten hiçbir zaman korkmazlar, dürüst olduklarını her fırsatta topluma ispatlamaktan kaçınmazlar ve halka hesap vermeyi siyasi ve kişisel bir sorumluluk olarak kabul ederler."

CHP'nin Keskin kılıcı Kılıçdaroğlu TBMM de devam eden bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmada ve vekillere hitap ederek, kendisinin, ailesinin, çocuklarının, torununun, damadının ve hatta dünürlerinin hepsi için araştırma önergesi verilmesini, hepsinin araştırılmasını istedimişti. Kılıçdaroğlu bu konuda hiç bir tereddütün olmadığını beyan etmiş, tüm bu sardığı kişilerin 5 kuruş yolsuzluğa karışması halinde kürsüye çıkarak vekillerden özür dileyeceğini belirtmişti. Sözlerine hükümet yetkililerine seslenerek devam eden Kılıçdaroğlu, kendisinin gösterdiği bu cesareti, onların da göstermesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğu TBMM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu