Emniyet'ten HDP ile CHP bayraklarına ilişkin açıklama

Tekirdağ'a bağlı Malkara ilçesinde 6 Aralık günü CHP ile HDP'nin bayraklarının yan yana asılmasıyla ilgili olarak Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nden bir açıklama geldi.

Emniyet'ten HDP ile CHP bayraklarına ilişkin açıklama
Emniyet'ten HDP ile CHP bayraklarına ilişkin açıklama Kerem Çelik
Bu içerik 345 kez okundu.

Malkara ilçesinin caddelerinde 6 Aralık günü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) bayraklarının yan yana asılmasıyla ilgili olarak Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bayrakların asılma anından sökülme anında kadar olan zamanda elde edilen görüntü kayıtlarının incelendiği, bayrakların bulunduğu yerden kaldırma adına kadar herhangi bir müdahalede bulunmadığının saptandığı kaydedildi.

Açıklamada, CHP'nin Malkara İlçe Teşkilatı olağan genel kurul ile konuyla ilgili toplantı gerçekleştirildiği, Kültür Sarayı girişine bahsi geçen tarihte akşam saatlerinde partinin temsili için bayrakların asıldığı ve 7 Aralık'ta Mevzu bahis bayraklar arasında yalnızca bir adet HDP'ye ait bir bayrağın yer aldığıyla ilgili bazı medya kuruluşları tarafından servis edilen haberlerle ilgili CHP Malkara ilçe teşkilatı tarafından bir basın açıklamasının yapıldığı aktarıldı.

MALKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE BU YÖNDE BİR TALEPTE BULUNULMAMIŞTIR

Emniyet Müdürlüğü açıklamasında, her ne kadar Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce “Bahse konu bayraklama işleminin yapıldığı bölgeyi gören bir kameranın bulunmadığı bilgisinin kendilerine verildiği beyan edilmiş” ise de Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğümüzden bu yönde herhangi bir talepte bulunulmadığı anlaşılmıştır. Ayrıca talep edilmiş olsa dahi mevcut görüntüler yetkili mercilerin talebine binaen yasal çerçevede verilebilecektir." ifadelerine yer verildi.

Tekirdağ Malkara ilçesi CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin Seddi Sorusuyla Trend Olan Kızdan Açıklama Geldi
Çin Seddi Sorusuyla Trend Olan Kızdan Açıklama Geldi
Bombacı, Futbol Sahasına Daldı
Bombacı, Futbol Sahasına Daldı