Putin emir verdi Rus askeri Süriye'den çekiliyor...

Rusya Lideri Vladimir Putin, Süriye ziyareti sırasında Rus birliklerinin bir kısmının ülkeye dönmesini emretti.

Putin emir verdi Rus askeri Süriye'den çekiliyor...
Putin emir verdi Rus askeri Süriye'den çekiliyor... Akay
Bu içerik 826 kez okundu.

Rusya Lideri Vladimir Putin, Süriye ziyareti sırasında Rus birliklerinin bir kısmının ülkeye dönmesini emretti. Bilgisi önceden verilmeyen ziyaret, Lazkiye Hımeymim Hava Üssünde Putin ile Esad arasında gerçekleşti.


Emirden sonra Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye'deki askeri birliklerinin bir bölümünün geri çekilmeye başladığını açıkladı. Geç gelen çekilme kararı geçen yıl alınmıştı. Rusyanın Süriye savaşı dolayısiyle gönderdiği askerler hem rejime fayda sağlamış hem de terör örgütleriyle savaşta önemli katkılar sağlamıştı.


Rus Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus birliklerinin hangi zaman sürecinde çekileceklerini Suriyedeki gelişmelere bağlı olduğunu belirtti.


Putin'in geri çekilmeyle ilgili şöyle dedi: "Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı'na Rus askeri birlikleri grubuna üslerine dönmeleri emrini verdim. Bir karar aldım. Suriye'de görevli Rus askeri birliklerinin önemli bir bölümü Rusya'ya dönüyor."


Putin, terör örgütlerinin yeniden faaliyete geçmeleri halinde, tekrar hava saldırılarına başlayacaklarını ve daha ağır bir bombardımana tutulacaklarını açıkladı. Rusya teröristlere karşı 2015'ten beri hava saldırısı gerçekleştiriyordu.

 

Rusya Suriye Vladimir Putin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu