Netanyahu Hayal Kırıklığına Uğradı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bir takım görüşmeler için Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitti.

Netanyahu Hayal Kırıklığına Uğradı
Netanyahu Hayal Kırıklığına Uğradı Akay
Bu içerik 737 kez okundu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bir takım görüşmeler için Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitti. İsrail'de 22 yıl sonra Başbakan düzeyinde bir ziyaret oldu. Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ve AB dışişleri bakanlarıyla görüşen Netanyahu, bir destek bulamayınca görüşmelerini iptal ederek Brüksel'i terk etti.


Netanyahu, görüşmelerde bütün AB ülkelerine ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesini tanımalarına ve büyükelçiliklerini Kudüs'e taşımalarını istedi.


Avrupa Birliği ülkeleri bu görüşmeden sonra verdiği karar, Netanyahu'da bir hayal kırıklığı meydana getirdi. AB temsilcilerinden Mogherini şöyle ifade etti: "Netanyahu bu beklentilerini başka ülkeler için koruyabilir. AB bu yönde adım atmayacaktır."


Mogherini, 28 AB üyesi dışişleri bakanlarının ortak bir kararla Kudüs'ün her iki devletin başkenti olduğunu ilan ettiğini açıkladı. Mogherini, " AB dışişleri bakanları Netanyahu'ya Kudüs'ün her iki devletin başkenti olduğunu ve  büyükelçiliklerini Kudüs'e taşımayacağını söylediler" diyerek açıklamada bulundu.

İsrail Avrupa Birliği Kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu