Kanser Hastalığında Mucizevi Gelişme

Uzmanlar artık kanser hastalığının çeşidi ile değil de kansere yol açan genetik değişimlerle ilgileniyor.

Kanser Hastalığında Mucizevi Gelişme
Kanser Hastalığında Mucizevi Gelişme Beyza
Bu içerik 1518 kez okundu.

Dünyanın önde gelen firmalarından olan Bayer, çalışmalarını kanser, kalp damar ve kadın hastalıklarının üzerinde yürüten ve en büyük araştırma merkezine sahip Almanya’ nın Berlin kentinde uluslararası alanda medya temsilcilerine yönelik düzenlenen çalışmalarda, geliştirilmekte ve düzenlenmekte olan yeni ilaçlar hakkında bilgilerde aktarımlarda bulundu.

Bayer’ in AR-GE’ ye senede 3 milyon Euro yatırım aktarıldığını ifade eden Bayer A.Ş İlaç Bölümü Başkanı Weinad günümüzde kanser hastalığı ile mücadelenin dört bir yandan araştırmalarının devam ettiğini aktararak, “Yeni yürüttüğümü AR-GE çalışmalarımızda önemli olarak gördüğümüz gen mutasyonunu hedef belirleyen ilaçlar nükleer maddeler ile birlikte katkı sağlanıp ve güçlendirilmiş ilaçlar da kanser hücresinde beliren tümörlere ait proteinleri tanıyan ilaçlar ve immünoterapi üzerinde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık ve devam ediyoruz” ifadelerini aktardı.

Kanser hastalığı bir çok yolla gelişmektedir. Özellikle bu yollardan birisi de kanser hücresinde ki tümörün büyümesine neden olan genetik değişimler. Sık görülen kanser türlerinin yüzde birinde, az miktarda görülen kanser türlerinin ise tamamında bozulduğu görülebilen TRK adı verilmekte olan bir gen üzerinde çalışmalarını yürüten Bayer İlaç firması, kanser hücrelerinde genetik olarak değişimlere yol açan kontrolsüz TRK sinyalizyonu üzerinde etkisini göstererek bu çalışmanın sonucunda 2 adet molekül bulduklarını ifade ettiler.

TRK geninde ki bu bozulmanın araştırılması neticesinde 17 birbirinden farklı kanser çeşidinde görüldüğü ve yeni ortaya çıkarılan bu ilacında bu kanser çeşitleri üzerinde etkili olabileceği ortaya konuldu. Şuan bu çalışmalar molekül meme, kalın bağırsak, akciğer gibi az miktarda görülen kanser türünde görülüyor. Kısacası artık kanser türlerinde klasikleşmiş tedavi yöntemleri yerine kişiye özel tedavi yöntemleri deneniyor.

İmmüneterapi konusunda ise yaklaşık olarak son 5 yıl içerisinde önemli adımlar atıldığı ve ve bu alan ile ilgili bir çok ilacında piyasada artık bulunabildiği ifade edildi.

 

 

Bayer kanser trk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu