Irak sınır güvenliğini YPG'ye bırakıyor

Irak, sınır güvenliği için ortak bir çalışma yapmak dolayısiyle, terör örgütü PKK’nın kolu olan YPG'yle masaya oturdu.

Irak sınır güvenliğini YPG'ye bırakıyor
Irak sınır güvenliğini YPG'ye bırakıyor Akay
Bu içerik 749 kez okundu.
Irak, sınır güvenliği için ortak bir çalışma yapmak dolayısiyle, terör örgütü PKK’nın kolu olan YPG'yle masaya oturdu. Toplantıya Irak Ordusu Generallerinden başka ABD, İngiltere ve Fransa askeri temsilcileri de katıldı.
 
IŞİD'le mücadele etmek için koalisyon güçleri tarafından kurulan YPG, terör örgütünün bitme noktasına gelmesinden sonra sınır güvenliği konusunda Irak ile bir anlaşma yaptı. Irak'la ortak bir çalışma yapacak olan YPG ile diğer bir kolu olan SDG (Suriye Demokratik Güçleri), IŞİD tamamen yok edilinceye kadar sınır güvenliği sağlayacaklar.
 
Koalisyon güçleri (ABD, İngiltere ve Fransa) YPG ile SDG'ye yardımların devam edeceğini ve IŞİD bitinceye kadar süreceğini açıkladılar. Koalisyon askerleri ise Türkiye'nin vereceği tepkiden dolayı bilgi verilmesini ve fotoğraf çekilmesine karşı çıkıyor.
 
Anlaşma Deyrizor şehrinde yapıldı. Irak-Süriye sınırlarının güvenliği için, PKK/YPG terör örgütü ve diğer kolu olan SDG ile yapılan anlaşma bilgi ve fotoğrafları terör örgütü yandaşı olan bir internet sitesinde elde edildi. Toplantıya koalisyon güçleri, Irak Cizre Güçleri Genel Komutanı Kasım Muhammed Salih ve yardımcısı General Abdul Huseyin ile YPG'den Hasan Kamişlo ve Engizek Halil katıldı.
Irak Süriye YPG
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu