Kılıçdaroğlu, Bakan Soylu'ya 100 bin TL'lik tazminat davası açtı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunarak 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu, Bakan Soylu'ya 100 bin TL'lik tazminat davası açtı
Kılıçdaroğlu, Bakan Soylu'ya 100 bin TL'lik tazminat davası açtı Kerem Çelik
Bu içerik 1544 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakan Soylu'nun bir televizyon programında sarf ettiği sözlerde kamu görevlisine iftira attığı ve tehdit ettiği gerekçeleriyle suç duyurusu bulundu. CHP'nin keskin kılıcı ayrıca Soylu hakkında 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı. Süleyman Soylu'nun kendisine yönelik sarf ettiği sözleri ağır bulan Kılıçdaroğlu karşı hamle yaparak Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu. Kılıçdaroğlu adına şikayet dilekçesi Avukatı Celal Çelik Ankara adliyesine sundu. Dilekçede manevi tazminat talebininde yer aldığı belirtildi. Avukat Çelik tarafından verilen Dilekçede bakan Soylu'nun bir televizyon kanalında canlı yayınlanan programda yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu'nu hedef alan sözler kullanması ve bu sözlerde "kamu görevlisine hakaret, iftira ve tehdit" suçları işlediği belirtildi.

Dilekçede Soylu tarafından sarfedilen sözlerin eleştiri ve ifade özgürlüğü çerçevesinde sayılma ihtimalinin olmadığı belirtilirken, ayrıca Soylu'nun hakaret sözlerinin bununlarla da sınırlı olmadı kaydedildi. Bakan Soylu'nun konuşmasında bolça iftira ve tehdit cümlelerine başvurduğu beyan edilen dilekçede, Soylu'nun bu sözleri eleştiri amacıyla sarf etmediği, bilinçli bir şekilde Kılıçdaroğlu'nun kişilik değerlerini hedef aldığı vurgulandı. Dilekçede, Soylu'nun bu sözlerinin hoşgörülme olasılığının bulunmadığı belirtildi.

Dilekçede ayrıca, "Şüphelinin, suç konusu sözlerinin tamamen hakaret, iftira ve tehdit kapsamlı olduğunun anlaşılması, üstelik bilinçli bir şekilde söylemiş bulunması, bu sözlerin eleştiri kapsamlı söylendiğinin kabul edilemeyecek olması ve hakaret, iftira ve tehdit suçlarının tüm unsurları ile oluşmuş olması ile suçların hiçbir şekilde İçişleri Bakanlığı göreviyle ilişkili bulunmaması nedeniyle şüpheli hakkında derhal soruşturma başlatılarak öncelikle Anayasa 83 maddesi gereğince dokunulmazlığı kaldırılmak üzere TBMM'ye fezleke düzenlenmesi sonrasında da belirtilen suçların tamamından kamu davası açılmasının sağlanmasını talep ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisi Süleyman Soylu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu