Tesla’nın Şarj İstasyonlarını Üretme İşi Türklerde

Tesla’nın hızlı şarj istasyonlarını artık bir Türk firması olan Gersan Elektrik üretecek.

Tesla’nın Şarj İstasyonlarını Üretme İşi Türklerde
Tesla’nın Şarj İstasyonlarını Üretme İşi Türklerde Beyza
Bu içerik 2072 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde de Türk firması olan Gersan Elektrik ile Tesla arasında bir anlaşma imzalanacağı duyumlarını aldığımızı söylemiştik. Beklediğimiz gibi de oldu. Tesla’nın şarj istasyonları yapılan anlaşmayla birlikte artık üretme işi Türk firması olan Gersan Elektrik’te olacak.

Elon Musk Türkiye’ye geldiğinde yaptığı açıklamalarda bir projenin Türklerle birlikte yapılacağından bahsetmişti. Elektrikli araç üreticisi olan Tesla’nın birçok aracının üretimi artık Türkiye’de de başlanma projeleri yer alıyordu. Önümüzde ki günlerde bunlarla ilgili girişimlerde bulunacak olan Tesla’nın akıllı hız şarj istasyonlarındaki üretimi ise Gersan Elektrik’in yapacağı bildirildi.

Elon Musk'ın kurucu ortağı ve CEO'su olduğu elektrikli araç üreticisi Tesla Motors ile geçtiğimiz günlerde masaya oturan Gersan Elektrik, DC şarj üretme istasyonlarıyla ilgili bir anlaşmaya imza attıklarını duyurmuşlardı. Tesla’nın elektrikli araba üretimi için akıllı şarj istasyonlarının üretme işini sahip alan Gersan Elektrik'in Satış ve Pazarlama Direktörü Mustafa Serdar Şalcı konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Şalcı yaptığı açıklamalarda “Sürekli otomobil firmalarıyla birlikte görüşmeler düzenliyorduk. Bunlardan bir tanesi de elektrikli araba üreticisi olan dünyaca ünlü Tesla markasıydı. Aynı şekilde Tesla ile beraber karşılıklı bir teknolojik anlaşma içerisine giriş yaptık. Tesla ile yapılan nlaşmalar neticesinde artık akıllı hızlı şarj istasyonlarını gerçekleştirebileceğiz.” Dedi.

Uygulamanın daha sonrasında ise, Gersan Elektrik'in Satış ve Pazarlama Direktörü Mustafa Serdar Şalcı kendi markamızın da sahibi olabiliriz dedi.

Elektrikli Araba Şarj İstasyonları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu