Adanalı Mühendis Kendi Yazılımı Sayesinde Telefonunu Çalanı Buldu

Adanalı Türk Mühendis, Berkan Arıkan telefonunu çalan hırsızı kendi ürettiği yazılımla yakalattı.

Adanalı Mühendis Kendi Yazılımı Sayesinde Telefonunu Çalanı Buldu
Adanalı Mühendis Kendi Yazılımı Sayesinde Telefonunu Çalanı Buldu Beyza
Bu içerik 806 kez okundu.

Olay Adana’da gerçekleşti. Türk mühendis telefonunu çalan hırsızı kendi ürettiği yazılım sayesinde yakalatmayı başardı. Mühendis, öncelikle hırsızın telefonunu kapatmasını engelleyerek yerini tespit etmeyle başladı. Telefonu kapatamayan hırsızın yerini hemen ürettiği yazılımla belirledi.

Telefona sürekli olarak sayın hırsız telefonu hemen bırak, git telefonu polise teslim et yazılı mesajlar atmaya başladı. Bu sırada vakit kazanan Türk  mühendis telefonunun yerini tespit etmeyi başardı.

Olay Berkan Arıkan’nın Adana’nın Seyhan ilçesinde bir büfede arkadaşlarıyla birlikte alışveriş yapmasıyla başladı. Berkan Arıkan alışveriş yaparken telefonunu büfenin önünde bulunan masaya bırakmıştı. Ardından da alışverişine devam etmişti. O sırada 2 bin TL değerindeki telefonunun masada olmadığını fark etti.

Olayı hemen polis ekiplerine bildirmeye başladı. Olay yerine polis ekipleri gelene kadar Serkan Arıkan hemen laptopunu çıkartarak yazılımıyla yerini tespit etmeye başladı.

Olay esnasında Berkan Arıkan telefonun yerini tespit etmek için hırsıza mesajlar göndermeye başladı. Mesajlar telefona ulaştıkça telefon açık kalıyordu ve kolaylıkla da yeri tespit edildi. eşilyuva Mahallesi, Prof. Dr. Sebahattin Zaim Parkı olarak yeri tespit edilen hırsızın hemen yanına Berkan Arıkan ile birlikte polisler gitti. 

Polisle beraber gidilen parkta hırsızı ve telefonu tespit eden Berkan Arıkan polislere hırsızı işaret etti. Polisler hemen gelerek hırsızı göz altına aldılar. Hırsız şaşkın bir ifade ile “ Beni nasıl buldunuz abi ya” dedi. Berkan Arıkan yaptığı açıklamada hırsızın gittiği bütün koordinatları izlediğini ve telefonu kapatmaması için sürekli uyarılar gönderdiğini belirtti. 

Hırsız Yazılım Adana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu