Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşler İçin Savcı Kararını Verdi

15 Temmuz FETÖ darbesi dolayısıyla tutuklanan, gazeteci Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşlerlerle beraber 7 kişinin yargılandığı davada savcı kararını verdi.

Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşler İçin Savcı Kararını Verdi
Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşler İçin Savcı Kararını Verdi Akay
Bu içerik 732 kez okundu.

15 Temmuz FETÖ darbesi dolayısıyla tutuklanan, gazeteci Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşlerlerle beraber 7 kişinin yargılandığı davada savcı kararını verdi. Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın aralarında bulunduğu FETÖ'nün medya yapılanmasına dair 6'sı tutuklu 7 sanığa savcı ağırlaştırılmış müebbet hapsi istedi.


İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan 4. oturum sonuçunda, Savcı tutukluların cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının düzenini ortadan kaldırmaya, bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye ve bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye kalkışma suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi.


İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan 4. duruşmaya Nazlı Ilıcak, Şükrü Tuğrul Özşengül ve Yakup Şimşek katıldı. Altan Kardeşler ise bulundukları cezaevinden SEGBİS (Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi) ile duruşmaya katıldı.


Savcının kararından sonra söz alan Nazlı Ilıcak şöyle bir savunma yaptı: "FETÖ'yü terör örgütü olarak görüyorum. 15 Temmuz'dan önce bilmiyordum. Ama terör örgütü devleti ele geçirmeye çalışmaz. Oysa FETÖ devleti ele geçirmeyi amaçlamıştır. Terör örgütünü, FETÖ'ye tercih ederim. Ben bir suç işlemedim. Beraatimi ve 70 yaşındaki bir gazetecinin tutuklu bulunmasının zorlukları gözönüne alınarak tahliye mi talep ederim."

Nazlı Ilıcak Ahmet Altan Mehmet Altan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu