Acı Haber Şırnak’tan Geldi: 1 Asker Şehit

Şırnak’ın Akçay mevkisinde askerler yol çalışmasını sürdürürken mayın patlaması sonucunda bir asker şehit oldu.

Acı Haber Şırnak’tan Geldi: 1 Asker Şehit
Acı Haber Şırnak’tan Geldi: 1 Asker Şehit Beyza
Bu içerik 683 kez okundu.

Olay Şırnak’ın Akçay mevkisinde gerçekleşti. Askerler yol herhangi bir mayın döşenip döşenmediğini kontrol ediyorlardı. O bölgelerde özellikle teröristlerin kurduğu mayınlardan dolayı birkaç kez patlama meydana gelmişti. Yine patlamanın önüne geçilmesi adına askerler yol kontrolü yapıyorlardı. Bu esnada bir tane askerimizin olduğu tarafta mayın patladı. Mayın patlaması sonucunda bu askerimizde şehit oldu.

Öğrenilen bilgilere göre teröristlerce uzaktan el yapımı patlayıcı bomba yerleştirilmişti. Sabah saatlerinde ise 6. Motorlu Piyade Tugayı’na bağlı askerlerin yol kontrolü yapması gerekiyordu. Askerler bölgeye gelip yol kontrolünü yapmaya başladılar. Askerler yol kontrolü yaptığı sırada bomba infilak ettirildi. Patlama esnasında bölgede bulunan bir asker yaralandı. Daha sonra askeri gelip helikopterle aldılar.  Alınan yaralı asker 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığındaki hastanede tedavisine başlandı. Tüm yapılan tedavilere rağmen asker 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığındaki hastanede şehit olduğu bildirildi.

Bölgede şehit haberinin gelmesinin ardından hemen operasyonların başlatıldığı belirlendi. Askerin ailesine teslim edildikten sonra cenaze töreninin gerçekleşeceği biliniyor.

Geçen yıl 10 Aralık’da da Beşiktaş’da patlama gerçekleşmişti. Bu patlamanın hemen ardından 44 kişi hayatını kaybetmişti.  Bu dönemde ise ülkece milli yas ilan edilmişti. Bu hain saldırının bir sene sonrasında da böyle bir saldırı gerçekleşmesi herkesi yas içine boğdu. Güneydoğu bölgesinde yapılan operasyonlar neticesinde böyle bir saldırı gerçekleşmişti. 

Beşiktaş Şehit Asker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu