Emeklilere Peş Peşe Zam

Kasım ayında açıklanan enflasyon oranı ile beraber emeklilerin maaşlarında alacakları zam oranı yüzde 4.97 oldu

Emeklilere Peş Peşe Zam
Emeklilere Peş Peşe Zam Beyza
Bu içerik 921 kez okundu.

Ocak ayında 12  milyon kadar emeklinin alacağı zama sayılı günler kaldı. Kasım ayında açıklanan enflasyon ile birlikte emeklilerin Ocak ayında maaşlarına alacakları zam konusunda kesinleşme aşamasına gelindi.

Temmuz ve Kasım aylarında ki enflasyona baktığımız zaman SSK ve Bağ-Kur emeklilerine toplamda yüzde 4,97 zam görünüyorken memurlara ve memur emeklisi olanlara da yüzde 4 lük bir artışa ek olarak yüzde 0.97 enflasyon farkı ortaya çıktı.

Şuan hem SSK hem Bağ-Kur emeklileri için çıkacak olan enflasyon verileri büyük bir önem arz etmektedir. 2017 yılının ikinci 6 aylık kısmında enflasyon oranı  SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin  de yüzde 4 oranında alacağı toplu sözleşme artışına ilave olarak fark alıp alamayacaklarını da gösterecek.  

Bu durumun toplamda k 5 aylık döneminde olan enflasyon oranını Türkiye İstatistik Kurumu’ nun açıkladığı veriler ile belirlendi. Temmuz ve Kasım aylarında ki enflasyon yüzde 4,97 olarak belirlenmiş oldu. Bu verilerin sonuçlarına göre SSK ve Bağ- Kur emeklilerine yüzde 4,97 oranında bir zam çıkacağı anlaşılırken, memurların ve memur emeklilerinin enflasyonlarının farkı alabileceği ortaya çıkmış oldu.

Memur emeklilerinin enflasyon farkı hakkından yararlanabilmeleri için 2017 yılının ikinci yarısında belirlenecek olan enflasyon oranının yüzde 4 oranını aşmış olması gerekiyordu. Bu 5 aylık dönemde de yüzde 4 lük oran aşılmış oldu. Bu durumda memur ve memurluktan emekli olan vatandaşlarımızın Ocak ayında ki yüzde 4’lük zamlarına ek olarak enflasyon farklarını da alabileceğini göstermiş oldu. Şimdi ise herkesin aklı 3 Ocakta açıklanacak olan Aralık ayı enflasyonunda.

 

emekli SSK Bağ-Kur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu