Meteoroloji'den yeni bir kar yağışı uyarısı

Hava sıcaklıklarının bir anda soğuyarak mevsim normallerinin altına düşmesiyle başlayan kar yağışlarının devam edeceğini bildiren Meteoroloji, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Meteoroloji'den yeni bir kar yağışı uyarısı
Meteoroloji'den yeni bir kar yağışı uyarısı Kerem Çelik
Bu içerik 715 kez okundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı uyarı açıklamasında özellikle Yozgat ve Gümüşhane çevrelerinde kar yağınının etkisini hissetireceği belirterek, gerekli önlemlerin alınmasında fayda olacağını belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, elde ettiği son hava tahmini rapolarını dikkate alarak yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinde parçalı yer yer çok bulutlu havanın beklendiğini,  Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ve Gümüşhane çevrelerinde yağışlı, kalan kesimlerde ise parçalı ve az bulutlu bir havanın beklendiğini duyurdu.

Ağırlıklı olarak yağmur ve sağanağın, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Sivas'ta etkili olacağı belirtilirken, Yozgat ve Gümüşhane çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlarının beklendiği kaydedildi. Kıyı Ege ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kesimlerinde metrekareye 21 ila 50 kilogram yağışın düşeceği belirtilirken, sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu ile doğu kesimlerde yer yer sis ve pus olayı meydana geleceği belirtildi.

Meteoroloji açıklamasında, hava sıcaklığında yeni hafta da önemli bir değişiklik beklenmediğini aktararak, bazı yerlerde mevsim normallerinin altında, sahil kesimlerinde mevsim normallerinde seyredeceğini aktardı. Rüzgarların ağırlıklı olarak güney ve güneybatı yönlerden eseceğinin belirtildiği açıklamada, Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, Kuzey Ege, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Batı ve Orta Karadeniz'de saatte 40 ila 60 kilometre hıza ulaşabilecek şekilde, Marmara'da ise saatte 60 ila 90 kilometre hızda fırtına şeklinde eseceği bilgisi paylaşıldı.

Bazı kentlerde beklenen hava sıcaklıkları ise şöyle: 

Ankara: Çok bulutlu, sağanak yağışlı 10

İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15

İzmir: Çok bulutlu, sağanak yağışlı 16

Adana: Parçalı bulutlu 17

Antalya: Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı 16

Samsun: Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 20

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16

Erzurum: Parçalı bulutlu 0

Diyarbakır: Az bulutlu 10

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu kar yağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu