Naylon poşetlerde ücretli dönem başlıyor

Marketlerde ücretsiz olarak tüketicinin yararlanabildiği naylon poşet kullanımını azalatmak ve doğayı korumak adına harekete geçen hükümet, naylon poşetleri ücretlendirme kararı aldı.

Naylon poşetlerde ücretli dönem başlıyor
Naylon poşetlerde ücretli dönem başlıyor Kerem Çelik
Bu içerik 1562 kez okundu.

Naylon poşetlerin marketlerde ücret karşılığında satılmasının ardından gereksiz kullanımının düşeceğini değerlendiren yetkililer, doğayı en çok kirleten ürünlerin başında gelen naylon poşetin kullanımının azalması durumunda, daha temiz bir çevreye kaçınılmaz olduğu görüşünde.

NAYLON POŞETLER YASAKLANMAYACAK

Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve eğitim Vakfı (PAGEV) Başkanı Yavuz Eroğlu, naylon poşetlerin, belli bir hedef dahilinde, belli bir seneye kadar, her sene azalan oranda kullanımı en aza indirmenin sorumlu tüketim oluşturacağını söyledi. Bu konuda hayata geçireceklerini uygulamanın, naylon poşetleri yasaklanmak olmadığını aktaran Eroğlu, marketler poşetlerine cüzi bedel koymayı düşündüklerini söyledi. Ücretlendirme olduğu takdirde vatandaşların insanlar çok fazla ve gereksiz tüketilen naylon poşetleri daha az kullanacağın ihtimal doğrultusunda olduğunu aktardı. 

PLASTİK DAMACANALARIN SAĞLIĞA OLUMSUZ BİR ETKİSİ YOK

Plastik su damacanalarına da değinen Eroğlu, mevcut olarak kullanılan ürünlerde halk sağlığına zararlı etki eden bir şeyin bulunmadığını, bu sebepten de kullanılmana devam edildiğini belirtti. Halk sağlığını tehdit edecek bir durum olması halinde plastik sanayi endüstrisinde çok geniş bir hammadde tipinin olduğunu kaydeden Eroğlu, zarar veren hammaddeyi sağlıklı olanıyla değiştirebileceklerini belirtti.

naylon poşet pagev Yavuz Eroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu