İsrail Başbakanı Netanyahu Avrupaya Kızgın

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Donald Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan ettikten sonra, bunu eleştiren Avrupa ülkelerine kızgınlığını belirtti.

İsrail Başbakanı Netanyahu Avrupaya Kızgın
İsrail Başbakanı Netanyahu Avrupaya Kızgın Akay
Bu içerik 920 kez okundu.
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Donald Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan ettikten sonra, bunu eleştiren Avrupa ülkelerine kızgınlığını belirtti. Netanyahu Fransa ve Belçika'ya yapacağı ziyaretten önce bir takım açıklamalarda bulundu ve Avrupayı ikiyüzlülükle suçladı.
 
Netanyahu, "Avrupa'ya saygı duymakla birlikte onlardan gelen bu çifte standardı kabul etmeye hazır değilim. Avrupa'dan ABD Başkanı Donald Trump'un tarihi açıklamasını eleştiren sesler duyarken, İsrail'e atılan roketleri ya da İsrail'e karşı yapılan korkunç kışkırtmaları kınayan açıklamalar duymadım" diyerek ifadelerde bulundu.
Netanyahu sözlerine şöyle devam etti, "Bu iki yüzlülüğü kabul etmeyeceğim. İsrail hakkındaki doğruları korkmadan ve başı dik şekilde muhataplarıma sunacağım" dedi.

Fransa ve Avrupa Birliği, Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepki göstermişti. İsrail Başbakanı, Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşecek ve Belçika'nın başkenti Brüksel'e geçerek Avrupa dışişleri bakanlarıyla bir görüşme yapacak.
 
İsrail Avrupa Kudüs Benyamin Netanyahu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu