Japon Şirket İle Yeni Ortalıklık

Türk tekstil firmasının duayenlerinden olan Saide Tekstil Japonlar ile ortaklık sağlandı.

Japon Şirket İle Yeni Ortalıklık
Japon Şirket İle Yeni Ortalıklık Beyza
Bu içerik 910 kez okundu.

Son zamanlarda ülkemizde ki tekstil firmalarının küreselleşme amacı ile yöneldikleri yeni Pazar arayışı olan Uzakdoğu, Çin, Japonya, Hindistan gibi ülkeler ile birlikte başlayan yeni ortaklıkları hala devam ediyor.

Son bir iki gün içerisinde de Rekabet Kurulundan çıkan onay ile beraber Japon devi Marubeni ile ülkemizde ki tekstil alanında en büyük ihracatçılardan biri olan Saide Tekstil ile bir ortaklık sağlandı.

Dev şirket Marubeninin  iş hayatında 130 yıllık bir iş tecrübesi vardır. Gıda sektöründen tutup, kimya sektörüne kadar bir çok alanda faaliyet göstermektedir. Ülkemizde aynı zamanda Temsa ve Ankara’ da Nuh’ un Ankara makarnası ile bir ortaklık içerisinde olduğu biliniyor. Toplamda 66 ülkede 40 bin civarında çalışanı olduğu biliniyor. Açıklanan gelirlerine göre de cirosu 63.5 milyar dolar.

1991 yılında kurulan Saide Tekstil, başarısını hala devam ettiriyor. Aynı dönemde kurulan bir çok şirket, piyasalarda çöküş yaşayıp elini ayağını çekerken  bu firma Türkiye’ de ki en büyük ihracatçılardan biri oldu. Ülkemizde çok fazla kişi tarafından tercih edilen Forever New, New Look gibi markaların temsilciliğini yaparken bir yandan da perakende olarak Hard Rock Cafe gibi ünlü yemek sektöründe ki markalarında öncülüğü yapmaktadır.

Geçtiğimiz mayıs ayında da bu Japon şirket ile ortalıklık için Rekabet Kuruluna başvuruda bulunmuştu. Çıkan sonuç olumlu olunca yüzde 45.5 hissesini alarak Türkiye’ de tekstil sektöründe de başarı elde etmiş oldu.

Yönetim Kurulu üyesi Ayla Duru’ nun ortaklık gerçekleştikten sonra yaptığı basın açıklamasında Marubeni ile ortak olduklarından gurur duyduğunu ve şuan daha çok yeni olduğundan bilgi aktarımında bulunamadıklarını açıkladı.

 

saide tekstil marubeni rekabet kurulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu