Apple’nin Efsane Tasarımcısı Geri Dönüyor!

Apple IPhone’un tasarımcısı John IveApple’ye geri dönüyor.

Apple’nin Efsane Tasarımcısı Geri Dönüyor!
Apple’nin Efsane Tasarımcısı Geri Dönüyor! Beyza
Bu içerik 1294 kez okundu.

1997’de kısa bir tanışma sürecinin hemen ardından Apple’ın tam zamanlı çalışanı olarak işe başlayan  ve kısa bir süre den  sonra hemen Steve Jobs’ın önemli yardımcılarından biri konumuna gelmeyi başarmıştır. John Ive, İMac’denMacBookPro’ya, Mac BookAir’dan İPod’a ve bunlar ile beraber sınırlı kalmayıp İPhone ve İPad ‘a kadar birçok ürünün tasarımında da aktif bir  rol oynamıştır.

2012’nin Ekim ayında da  Apple’ınDizayn’dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı konumuna ulaşan John Ive, Apple.com’da yer alan ve  ‘’Üst Düzey Yöneticiler’’ sayfasından da  kaldırıldı. John 2015 yılında şirketin tasarım bölümünün başında ki görevinden ayrıldı.

İPhone tasarımlarında kullanılan iki parmak kullanıcılara yakınlaştırma hareketinin mucidi olarak bilinen John Ive işinin başına geri dönüyor. CEO Tim Cook’un görevinin başına geri dönmesi teklifini kabul eden John Ive yeniden Apple’da!

Efsane isim John Ive’nin geri dönüşü ile beraber Apple’nin yeni ürünlerinde tekrar güçlü tasarıma yönelmesi  ve herkesin beğenisini toplaması bekleniyor. Apple'dan Business Insider'a yapılan açıklamada ise, “Apple'ın yeni kampüsünün tamamlanması ile birlikte tasarım ekibimiz artık doğrudan John Ive'ye bağlandı” sözlerine yer verildi.

Kısacası bu tasarımlardan kullanıcının da memnun olması ve bu yönde yapılan yorumları dikkate alan Apple daha fazla dayanamadı.

Kullanıcı arayüzü ekibi olarak da Ive’ ye bağımlı bir şekilde çalışacaktır. Apple Markasının duayenlerinden olan Steve Jobs’ un en aktif ve ayrılmaz bir kolu olan Ive’ nin şirket içerisinde ki konumunun ağırlığı da Steve Jobs’ un vefat edişinin ardından azalmıştı.

 

 

 

apple tasarım JohnIve
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu