Kış Lastiğinde Yeni Fiyat

1 Aralık tarihinden itibaren yürürlüğe giren kış lastiği uygulaması yüzde 25 oranında zamlandı.

Kış Lastiğinde Yeni Fiyat
Kış Lastiğinde Yeni Fiyat Beyza
Bu içerik 714 kez okundu.

Yaklaşan kış şartları sebebiyle sürücülerin hepsinde kış lastiği alımı için bir heyecan başladı. İnternette ki bir satış sitesinin Kasım ayında çıkardığı verilere göre arama motorlarına  “kış lastiği” sorgulaması diğer geçtiğimiz aya oranla yüzde 122 oranında bir artış gösterdi.

Ülkemizin geneline baktığımız zaman ise kış lastiğinin fiyatlarında yüzde 25 oranında bir artış yaşandı. Bugün ortalama bir kış lastiğinin fiyatı 468 TL dir.

Kış lastiği satışının yükselmesinin amacı ise ülke genelinde çetin kış şartlarında yaşanan trafik kazalarını en asgari düzeye indirebilmektir. İçişleri Bakanlığı tarafından “Kış Genelgesi” 1 Aralık tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Bu uygulama 1 Aralık ve 1 Nisan tarihleri arasında geçerli olacaktır. Özellikle okul servis araçları gibi taşıma araçları daha çok denetlenecek ve Okul Servis Araçları Yönetmeliğinin maddelerine uyup uymadığı da denetlenecek.

Denetim sırasında “Kış Lastiği” yönetmeliğine uymayan herhangi bir araç çıkar ise bu araçlara ceza uygulanacaktır. Uygulanacak olan ceza 625 lira tutarındadır. Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan oran ise yüzde 14, 47 lik yenilenen bir değerlendirme oranı içeriğinde 1 Ocak 2018 tarihi geldiğinden sonra bu cezanın fiyatı 715 liraya çıkarılacağı söyleniyor. Uygulama da belirlenen para cezasının tutarının da düşürmeye ya da iki katına arttırmaya yetkili organ ise Bakanlar Kurulu olacaktır.

Her sürücünün hayati güvenliği için kış lastiği uygulaması kuralına uyması gerekir. Kişinin can güvenliği her şeyden önce gelmelidir. 

kışlastiği zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu