Kocaeli'de 5 milyon TL'lik büyük vurgun

Kocaeli'de üretim yapan ABD'li ünlü lastik firmasının fabrikasında çalışan 4 işçinin, zimmetine 5 milyon TL geçirdiği ortaya çıktı.

Kocaeli'de 5 milyon TL'lik büyük vurgun
Kocaeli'de 5 milyon TL'lik büyük vurgun Kerem Çelik
Bu içerik 1041 kez okundu.

Amerika'nın en ünlü lastik markasının Kocaeli'de bulunan fabrikasında çalışan 4 işçinin, dikkatlerinden kaçmayan bir açık sayesinde zimmetlerine 5 milyon Türk Lirası geçirdiği anlaşıldı. Büyük vurgunun açığa çıkmasının ardından müfettişler incelemede bulunurken, 4 ismin fabrikadaki işine son verildi. Ayrıca firma vurguncular hakkında suç duyurusunda bulundu.

ABD lastik markasının en büyük fabrikalarından biri olan Kocaeli'deki fabrikasında, sektör olarak ‘Tehlikeli’ sınıfta geçtiği için, sigortalı çalışan işçilerin maaşından her ay meslek hastalığı, malulen emeklilik, uzuv kayıpları bir takım beklenmedik olayların gerçekleşmesi halinde çalışana veya ölümle sonuçlanan durumda ailesine verilmek üzere kesinti yapılıyor.

Öne sürülen bilgilere göre; fabrikanın İnsan Kaynakları ve finans bölümünde çalışan 4 personel, bu kesintilerin biriktiği havuzdan kendi zimmetlerine para aktardı. Haksız kazanç sağlanan tutarın yaklaşık 5 milyon lira olduğu iddia edildi. Yüksek sesle konuşulmaya başlanan söylentilerin ardından, kuruluşun ABD’deki genel merkezi tarafından görevlendirilen müfettişler olayla ilgili kısa süre önce başlattığı soruşturmayı tamamladı. Soruşturma neticesinde 4 isim suçlu bulunarak işten atılırken, zanlılar hakkında şikayet başvurusunda bulunuldu.

Kocaeli'deki fabrikanın kurumsal iletişim biriminden olaya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İzmit fabrikasında görev yapmakta olan küçük bir grup çalışanın firmamızı aldatmaya yönelik plan geliştirdiği ortaya çıkarıldı. Kapsamlı araştırma ve disiplin soruşturması yapıldı, 4 çalışanın iş akitleri feshedildi. Firma ayrıca konuyu savcılığa taşıdı."

Kocaeli lastik vurgun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu