Kılıçdaroğlu: Bu yapılanlar haysiyet cellatlığıdır

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin, İçişleri Bakanlığı'nın kararı ile görevden uzaklaştırılmasını, haysiyet cellatlığı olarak değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu: Bu yapılanlar haysiyet cellatlığıdır
Kılıçdaroğlu: Bu yapılanlar haysiyet cellatlığıdır Kerem Çelik
Bu içerik 1049 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı'nın, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'yi görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili parti avukatı İnan Bektaş ile birlikte bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kararın altında yatan gerekçenin kendisini susturmak olduğunu iddia etti.

Konuya ilişkin yaptıkları açıklamanın bir savunma olmadığını belirterek sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu, bu açıklamayı bilgilendirme amaçlı yaptıklarını söyledi. CHP olarak verilmeyecek tek bir hesaplarının bile olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, İlgezdi'nin daha önce medyada yer alan haberler ve kendi isteği doğrultusunda savcılığa giderek soruşturma yapın başvurusunda bulunduğu belirterek, İlgezdi'nin hakkında başlatılan tüm soruşturmalardan aklandığını kaydetti.

Görevden uzaklaştırma kararı ile yapılmak istenen şeyin haysiyet cellatlığı olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, bu tür hamlelerle CHP'yi yıldırmaya uğraştıklarını söyledi. Ancak ne olursa olsun yılmayacaklarını vurgulayan CHP Başkanı, bu tür çabaların tek gayesinin kendisini susturmak olduğunu kaydetti. Şartlar neyi getirirse getirsin tüyü bitmemiş yetimin hakkı için sonuna kadar konuşacağını aktaran Kılıçdaroğlu, Türkiye'de vicdanları ayağa kaldıracağını söyledi.

CHP'ye karşı oyunlar oynayanların hukuğu iğfal etmek yerine karşılarına çıkmasının daha doğru olacağını, ancak bunu yapacak  cesareti onlarda görmediğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Biz onlara belge gösterdik, onlar da hesabını verselerdi. Bizim belediye başkanları Man adalarında şirket mi kurdu. Bütün banka hesapları, kredi kartları, yaptığı her alış veriş denetlendi. Biz denetlenmekten korkmayız. Ama haysiyet cellatlığına karşı çıkarız. Buna asla izin vermeyiz." dedi.

CHP Kemal Kılıçdaroğlu Battal İlgezdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu