Terhis öncesi askerlere iş arama kursu verildi

Vatani görevlerini tamamlamak üzere olan askerlere, terhislerinin öncesinde iş arama becerisi kazandırma adına İş-kur tarafından kurs verildi.

Terhis öncesi askerlere iş arama kursu verildi
Terhis öncesi askerlere iş arama kursu verildi Kerem Çelik
Bu içerik 1608 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) bünyesine katılarak ülkenin her yerinde vatani görevlerini yerine getiren askerlere, terhislerinin ardından hayata daha kolay başlamaları için bir takım çalışmalar başlatıldı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından iş arayan veya aramayı düşünen vatandaşlara yönelik yürütülen iş arama becerileri eğitim programı çerçevesinde, terhis tarihleri yaklaşan er ve erbaşlar, Trabzon’da toplanarak İŞKUR'un eğitim programına katıldı.

EĞİTİMLER İKİ FARKLI YERDE GERÇEKLEŞTİ

Eğitim program kapsamında, Şehit Naci Doğan Kışlası 1. Tabur Komutanlığı’nda ve 4. Motorlu Piyade (Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu) Tugayı’nda düzenlenen eğitimlere, yaklaşık 350 er ve erbaş katılırken, eğitim Trabzon Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü iş ve meslek danışmanları tarafından verildi.

CV HAZIRLAMA ve DOĞRU İŞ GÖRÜŞME TEKLİKLERİ ÜZERİNDE DURULDU

Eğitimde, iş başvurusu yapacak bireyin kendi özelliklerini tanıması, işveren kurumun istek ve talepleri, doğru iş görüşme teknikleri ve CV (özgeçmiş) oluşturma gibi konular işlendi. Eğitim sırasında askerlerin sorularını da cevaplayan eğitmenler, eğitim boyunca terhisin ardından başlayacak zorlu hayat şartları konusunda askerlere izlemeleri gereken yollar hakkında bilgiler verdi.

trabzon asker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu