DEAŞ Fırat'a Dayandı...

DEAŞ'ın tahliyesi için, ABD'nin kolaylık sağlaması ve kaçış yolu açması, terör örgütünün Fırat'a dayanmasına sebep oldu.

DEAŞ Fırat'a Dayandı...
DEAŞ Fırat'a Dayandı... Akay
Bu içerik 955 kez okundu.

DEAŞ'ın tahliyesi için, ABD'nin kolaylık sağlaması ve kaçış yolu açması terör örgütünün Fırat'a dayanmasına sebep oldu. DEAŞ'lılar açılan kaçış yolundan Cerablus'a geçerek, Türk askerinin kurtardığı Fırat Kalkanı alanına saldırmayı planladıkları belirlendi.


Fırat Kalkanı Harekatı ile sınırda ve bölgede güven ve huzur ortamı sağlandı.  İdlib operasyonu sayesinde çatışmasızlık bölgesi genişledi. Türk askeri YPG'nin elinde bulunan Afrin’e operasyon hazırlığı yaptığı sırada, buna karşılık olarak YPG, DEAŞ terör örgütü elemanlarını Cerablus'a geçirmeye çalıştığı belirlendi. Sızmaya çalışırken yakalanan DEAŞ'lıların YPG'nin serbest bıraktığı bölgede bulunan terör örgütü üyeleri olduğu açıklandı.


Bölgeye gelen DEAŞ'lı teröristlerin, saldırı hazırlığında olduğu öğrenilmesi üzerine güvenlik tedbirleri üst seviyeye çekildi ve bölge yoğun kontrol altına alındı. Bunun üzerine açıklama yapan bir güvenlik amiri, YPG'nin DEAŞ'ı bilinçli bir şekilde bölgeye sızdırdığını söyledi. YPG'nin planında, DEAŞ'ın Türk birliklere saldırıp zarar vermesi ve bu şekilde Türk askerini Afrinden uzaklaştırıp kendi kontrollerinde kalmasını sağlamak olduğunu açıkladı.


Güvenlik amiri, böyle girişimlere asla izin verilmediğini belirtti. Türkiye, Rusya ve İran'ın kurduğu güvenlik sürecini bozmak için, terör örgütlerinin sürekli girişimi olduğunu ifade etti.

Suriye DEAŞ YPG
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu