Boynu Kırıldı, 5 Ay Sonra Yürüdü

30 Yıl önce boyun kırığı ameliyatı geçiren yaşlı kadını kimse riskli diye tedavi etmiyordu. Kıbrıs’ta yapılan tedavisinin ardından ayağa kalkabildi.

Boynu Kırıldı, 5 Ay Sonra Yürüdü
Boynu Kırıldı, 5 Ay Sonra Yürüdü Beyza
Bu içerik 1499 kez okundu.

30 yıl önce boyun kırığı ameliyatı geçiren yaşlı kadın, 5 ay önce de düşmeye bağlı travma nedeniyle boynu tekrardan kırılmıştı. Boynunda yaşanan kırılma ve kaymadan sonra 76 yaşındaki Şenay Dinçkol birçok hastaneye başvurdu. Ama  hastanelerde bu ameliyatın oldukça riskli bir ameliyat olduğunu söyleyip, red edildi. En son Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Yakın Doğu Üniversitesi’ne giden Şenay Dinçkol burada bulunan doktorlar tarafından ameliyata alındı. Mikrocerrahi yöntemle yapılan ameliyat ise sanılanın aksine başarılı geçti. Hasta ameliyattan daha sonra fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine yönlendirildi. Burada yaşanan başarılı bir tedavi sürecinin ardından tam 5 ay sonra yürüyebilmeye başladı.

Ameliyatı gerçekleştiren doktor, YDÜ Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Doğa Gürkanlar ameliyat öncesi süreci ve ameliyatı detaylı bir şekilde anlattı. Ameliyat öncesinde hastanın kol ve bacak kaslarında ciddi güç kayıpları gözlemlediklerinden bahseden Gürkanlar, hastanın ileri derecede boynunda kırık, kayma ve fıtık olduğunu gözlemlediklerinden bahsetti. Hastayı görür görmez hemen ameliyata aldıklarını ve mikrocerrahi yöntemle tedavi edildiğini söyledi. Hasta tedavi sürecinden sonra Fizik tedavi ile 5 ay sonra yürüyebilecek kuvvete kavuştuğunu söyleyen Gürkanlar, hastanın şu an yardımlar alarak rahatlıkla ayağa kalkabildiğini ve yürüyebildiğini de belirtti.

Fizik Tedavi Boyun Yakın Doğu Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu