Putin, Pazartesi günü Ankara'da olacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 11 Aralık Pazartesi günü Başkent Ankara'ya gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bölgesel konuları masaya yatıracağı açıklandı.

Putin, Pazartesi günü Ankara'da olacak
Putin, Pazartesi günü Ankara'da olacak Kerem Çelik
Bu içerik 735 kez okundu.

Uçak krizinin ardından ilişkilerin yeniden normalleşmesiyle Moskova ile Ankara arasında başlayan sıcak temaslar, sık sık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i yan yana getirmeye başladı. Erdoğan'ın son aylarda Moskova ve Soçi ziyaretleri bir hayli artarken, Putin'in de bu ziyaretlere karşılık vermek ve bölgesel sorunları masaya yatırmak adına Pazartesi günü Ankara'da olacağı aktarıldı. Putin, bir önceki Türkiye ziyaretini 28 Eylül'de yine Ankara'ya yapmıştı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın kutsal kent Kudüs'ü, yavru ABD olarak gösterilen İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıklamasının ardından, başlayan olaylar paralelinde Rus lider Putin'in Ankara'ya gelecek olması, bölgesel sorunlar konusunda kritik önem arzediyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN PUTİN'İN ZİYARETİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı'ndan Putin'in Ankara'ya gelecek olmasıyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak, 11 Aralık 2017 tarihinde ülkemize bir ziyarette bulunacaktır. Cumhurbaşkanımız ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin’in Ankara’da gerçekleştirecekleri görüşmelerde, Türkiye ve Rusya arasındaki ikili ilişkilerin yanısıra, başta Kudüs konusundaki son gelişmeler ile Suriye’deki durum olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında da görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir."  

KREMLİN'DEN DE BİR AÇIKLAMA GELDİ

Cumhurbaşkanlığı'nın açıklamasına paralel bir açıklama da Kremlin'den geldi. Kremlin, Liderlerinin 11 Aralık’ta Ankara’ya bir çalışma ziyaretinde bulunacağını, ziyaret kapsamında Ortadoğu’daki son durum ve Suriye krizini, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile masaya yatıracağı ve önemli küresel konular üzerinde görüşeceğini aktardı. 

Rusya Kremlin Sarayı Vladimir Putin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu