Canan Karatay Bu Defa Erkeklere Yöneldi

Prof. Dr Canan Karatay bu defa erkeklere önemli uyarılarda bulundu.

Canan Karatay Bu Defa Erkeklere Yöneldi
Canan Karatay Bu Defa Erkeklere Yöneldi Beyza
Bu içerik 1466 kez okundu.

Canan Karatay, Eskişehir’ de düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri adı altında ki “Kendine İyi Bak” konusunu içeren konferansta konuşmacı olarak bilgi paylaşımında bulundu.

Karatay konuşmalarında vücutta ki yağların kalp krizine neden olmadığını belirterek bir yandan da şunları aktardı;

“Ben iç hastalıkları ve kalp uzmanı alanında eğitim aldığım için tıbbın her alanında bilgi sahibi oldum. 50 yıllık bir tecrübeye sahibim. Kişinin hastalanmaması ve kendisine bakması çok basit ve bir o kadar da kolay. Yağlar konusunda kişilerin kafasında dünyanın tamamında öyle bir algı oluşturuldu ki sanırsınız kalp krizine neden olan tek şey yağlar. Fakat bunu bu şekilde düşünmek yanlış ve bir o kadarda beyinden çıkartmak zor. Fakat zamane gençlerimiz siz de bu şekilde düşünmeye devam ederseniz yağların vücuda ne kadar faydalı olduğunu ya da hangi yağların zarar verdiğini tespit ederseniz  kendinizi fiziken ve ruhen de çok   iyi hissedeceksiniz” ifadelerini aktardı.

Vücuda yağların da girmesi şart. Özellikle doğal yağların girmesi şarttır. Az yağlı olacak şekilde yapılan diyetler de hastalık nedenidir. Vücutta her türlü ihtiyaç olan yağın gereksinimine göre üretkenliğini gösterir.

Vücut sadece iki türlü yağı üretemiyor. O yağı da hayvanlar üretiyor. Bu yağlar omega - 3 ve omega- 6 dediğimiz en temel yağlar esansiyel yağlar adı verilmektedir. Esansiyel denmesinin sebebi de bu yağlar olmazsa olmazdır. Vücudumuza girmesi kesinlikle şart ve önemlidir.

Erkeklere özellikle seslenen Karatay, erkeklerde X ve Y kromozomları vardır.  Başlarında da telomerler yer alır. Y kromozomunda ise bir telomer eksiktir. Bundan dolayı erkekler kendilerine yeteri anlamda özen göstermezlerse kadınlara göre ömürleri daha kısa olur. Bu yüzden erkeklerine kendilerine iyi bakmalarını ve ihmal etmemelerini vurguladı.

 

erkek vücut canan karatay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu