Bayrampaşa’dan Kudüs kararına gelen tepki!

Bayrampaşa’da ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanıması ve Tel Aviv’deki büyükelçiliklerini Kudüs’e taşıması kararları büyük tepkiler yarattı ve Bayrampaşa’da protesto edildi.

Bayrampaşa’dan Kudüs kararına gelen tepki!
Bayrampaşa’dan Kudüs kararına gelen tepki! Beyza
Bu içerik 1198 kez okundu.

Tepkilere neden olan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanıması kararı İstanbul’un Bayrampaşa semtinde protesto edildi. Cuma namazının ardından Bayrampaşa Merkez Camii’nde toplanan halk, ‘Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir’ sözleri yazan pankartlarla tekbirler getirdi. Halk İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri’ne olan tepkilerini ‘Katil ABD’, ‘Katil İsrail’ sloganları atarak devam ettirdi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner katıldığı ortak basın açıklamasının okunduğu protestoda vatandaşlarla beraber tepkisini dile getirdi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, İhlas Haber Ajansı muhabirine şu açıklamalarda bulundu, ‘’Bugün Bayrampaşa halkımızla birlikte alınan bu kararı telhin ediyoruz. Böyle bir şey olamaz. 3 dinin aslında kıblegahı mescidi aksanın bu şekilde oldu-bitti ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı tarafından söylenen ‘Ben burayı başkent ilan ettim’ gibi bir ifadeyi biz kabul etmiyor, yok hükmünde sayıyoruz. Orada bulunan 3 semavi dinin kıblegahıdır. Müslümanların da kırmızı çizgisidir. Bu nedenle Müslümanların kırmızı çizgisine kimse el uzatamaz. Burada bulunan Müslüman halkımız bu kararı telhin ediyor ve kabul etmiyorlar’’

Protestoya Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük ve sivil toplum kuruluşları da katılıdı.

İstanbulun Bayrampaşa semtinde yapılan protesto, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük’in yaptığı duanın hemen sonrasında sona erdi.

ABD Başkanı Donald Trump İsrail
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu