Yerli Otomobilin Zamanı Geldi

İlk yerli otomobili Türkiye’ de üretmeye aday olan iş adamlarından oluşturulan bu gruba “babayiğitler” adı verilmektedir.

Yerli Otomobilin Zamanı Geldi
Yerli Otomobilin Zamanı Geldi Beyza
Bu içerik 893 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın yaptığı basın açıklamasında aktardığı isimler yerli otomobilin üretimi için yer alama çalışmalarına başladılar. Alınan bilgilere göre de kurulacak olan otomobil fabrikasının limana yakın bir yerde faaliyete geçeceği ve bunun içinde uygun bir yer arayışına girildiği ifade edildi.

Babayiğitler grubunda yer alan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, TÜSİAD’ ın programında yapmış olduğu basın açıklamasında; “ülkemizde şuan  neredeyse yüzde 100’ e yakın bir oranda yerli otomobil üretilebildiğini ifade ederek şuan asıl hedefin elektrikli otomobil olduğunu” açıkladı.

Artık yeni hedeflerin tamamının ileriye dönük yatırımlar olduğunu belirten Tuncay Özilhan, üretilecek olan bu elektrikli yerli otomobillerde ki hedef gelecek 30-40 yılın aracı olduğunu ve elektrikli araçlar konusunun dünya da da henüz çalışmalarına yeni başlandığını ve bu konuda ülkemiz için de geç kalınmadığını ifade etti.  

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, artık yeni dönemde teknolojinin geldiği bu nokta da elektrikli ve şoförsüz araçlar olduğunu ve birbirleriyle sürekli iletişim halinde aktif oldukları, ürünlerin var olduğu ve birbirleriyle rekabet üstünlüğü için yazılım kısmının çok büyük bir önem taşıdığını belirtti.

Fizibilite çalışmalarına başlandığını ve belirli aşamaları kaydettiğini, dünyada ki teknolojilerin de incelendiğini ifade eden  Başkan Tuncay Özilhan, tüm bu işler için bir danışman seçtiklerini, ayrıca teknik ve finans komiteleri  kuracaklarını aktardı.

 

Anadolu Grubu Recep Tayyip Erdoğan Babayiğitler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu