Yumurtada ki Yüksek Fiyat Üretici de Mutluluk

Gelen açıklamaya göre yumurtada üretici fiyatları en yüksek seviyeye ulaştı.

Yumurtada ki Yüksek Fiyat Üretici de Mutluluk
Yumurtada ki Yüksek Fiyat Üretici de Mutluluk Beyza
Bu içerik 506 kez okundu.

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanlığı görevini de yapan Faruk Kula’ nın yapmış olduğu açıklamalara göre, yumurta üreticilerinin bu yılın Kasım ayına kadar en düşük düzeylerde işlem gören yumurta fiyatları nedeniyle üretici büyük bir sıkıntının içine girmişti.

Üreticinin varlığını ve devamlılığını sürebilmesi için yumurta fiyatlarında ki artış çok önemlidir. Türkiye’ye yetecek kadar yumurtayı sağlayan il Balıkesirdir. Kula açıklamalarının devamında, “Üreticiler yıl içerisinde fiyatların çok düşük seviyede kalıp yükselmemesinden dolayı büyük sıkıntılar yaşadı. Fakat şuan fiyatlar üreticinin kendisinin devamlılığı ve iyiliği açısından çok iyi duruma gelmiştir”. İfadelerini aktardı.

Yumurtanın fiyatları, ithal yem kullanılması ile ilgili döviz kurunda yaşanan artışlar ile ilişki içerisinde olduğunu belirten Kula, “Bir miktar kadar daha yükseleceğini düşünüyorum. Şuan ki fiyatlarında 2018 Mayısa kadar aynı seyirde gideceğini düşünüyorum” değerlendirmelerini aktardı.

Eğer ki fiyatlar eski haliyle devam eder ise bir çok üretici zor durumda kalarak, üretim yerlerine kapatma kararı almalarına kadar gider bu iş diyen Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, üretici ancak şuan ki fiyatları ile kendini toparlamaya başlamıştır açıklamalarını bildirdi.

Faruk Kula açıklamalarının devamında ise;” Üreticilerimiz çok zor durumlarda kaldı. Bu fiyatlarda ki artış daha çok yeni.  Yaklaşık olarak 1,5 ay öncesine kadar, bir çok üretici neredeyse iflas durumuna gelmişti. Şuan da çok kar elde ediyorlar diyemeyiz, geçmişte kalan o kalıntıları temizlemek adına bir yarar sağladı. Fiyat artışlarında tüketiciye de yansıyan çok bir artış olacağını düşünmüyorum. Koli başına tahmini 1 tl oynayacak gibi duruyor” değerlendirilmelerinde bulundu. 

yumurta Balıkesir ithal yem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu