Muğla ve Gaziantep'te deprem!

Sabah saatlerinde Batı illerimizden Muğla'da ve Güney Doğu illerimizden Gaziantep'te meydana gelen depremler endişe yarattı. Her iki depremde de can kaybı ve yaralanma olmadı.

Muğla ve Gaziantep'te deprem!
Muğla ve Gaziantep'te deprem! Kerem Çelik
Bu içerik 1224 kez okundu.

Muğla'ya bağlı Datça ilçesinde saat 08:20'de 4.5 şiddetinde deprem meydana gelirken, hemen ardından 3.9 büyüklüğündeki depremle Gaziantep'te de sallandı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'ndan (AFAD) sabah saatlerinde meydana gelen depremlerle ilgili yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Ege Denizi ve Datça'nın 31.19 kilometre açıkları olan, ve şiddeti  4.5 olarak ülçülen deprem saat 08.20'de gerçekleşti. Yerin 15.13 kilometre altında başlayan Datça ve çevresini salladı. Depremde can ve mal kaybı olmadığı gibi, maddi hasarda oluşmaması sevindirdi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Datça'daki depremin şiddetini 4.3 olarak duyurdu.

Gaziantep'TE SABAH SAATLERİNDE SALLANDI

Soğuk bir güne uynanan Gaziantepliler, merkez üssü Şehitkamil ilçesine bağlı Serintepe Mahallesi olan ve şiddeti 3.9 olarak ülçülen deprem ile sallandı. Richter ölçeğine göre, 3.9 büyüklüğünde kaydedilen deprem ile ilgili, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, depremin Şehitkamil ilçesinde, saat 07.31'de, 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini ve yerin 6 kilometre altında olduğunu belirtti. 

Merkez üssü Serintepe Mahallesi olarak açıklanan bu depremde de, harhangi bir hasar oluşmadı.

deprem muğla Gaziantep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi