Itır Esen’e ikinci darbe!

Itır Esen için 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Itır Esen’e ikinci darbe!
Itır Esen’e ikinci darbe! Beyza
Bu içerik 1121 kez okundu.

Itır Esen kimdir? Seslendirme sanatçısı Hayri Esen’in torunu ve ismini taşıdığı oyuncu Itır Esen’in yeğeni. Üniversite öğrencisi olan Itır Esen İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliği 1.sınıfta öğrenimini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra ünlü isimlerin tasarımlarıyla modellik yaparak podyumlarda boy gösterdi. Itır Esen bu güne kadar Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi ünlü isimlerin defilelerinde görev alarak üç yıldır podyumlarda gözler önünde.

Tacı neden elinden alındı? Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında birincilik elde eden Itır Esen, 15 Temmuz darbe girişiminden tam 1 yıl sonra 15 Temmuz 2017’de twitter adlı sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle oldukça büyük tepki çekmiş ve bunun sonucunda tacı elinden alınmıştı. Bu paylaşımın ardından üç kişinin şikayetiyle Itır Esen hakkında, Anadolu Cumhuriyeti Başsavcılığı tarafından, ‘’Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’’ suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturmayla birlikte geçtiğimiz hafta Anadolu Adliyesi’ne avukatı ile birlikte gelerek Cumhuriyet Savcısı’na suçlamalar reddeden bir ifade verip hakaret kastı olmadığını söyledi. Itır Esen, ‘’Tweet’i hakaret kastı ile paylaşmadım. Sözlerim yanlış anlaşıldı’’ dedi.

Itır Esen, hakkına, ‘’ Halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet, veya bölge farklılığa dayanarak alenen aşağılama’’ suçundan yürütülmekte olan soruşma tamamlandı ve Itır Esen hakkında 1 yıla kadar 1 yıla kadar hapis cezası istemi ile iddianame hazırlandı.

Esen’in yargılanması, Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamenin kabul görmesinin ardından başlayacak.

Itır Esen Miss Turkey twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi