Ayla Filminin Gerçek Kahramanı Vefat Etti

Ayla filminde hikayesi konu olan Kore gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği hayatını kaybetti.

Ayla Filminin Gerçek Kahramanı Vefat Etti
Ayla Filminin Gerçek Kahramanı Vefat Etti Beyza
Bu içerik 1117 kez okundu.

Ayla filmi vizyona girdiği günden beri oldukça konuşulan ve en çok izlenen film oldu. Ayla filminin konusundan dolayı birçok insan, filmden çıkarken göz yaşlarına boğulmuştu. İşte o filmin gerçek kahramanı olan Kore gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği hayatını kaybetti. Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği 91 yaşındaydı.

Ayla filmine konu olan hikayesiyle birlikte ün kazanan Süleyman Dilbirliği bugün hayatını kaybetti. Filmin ana konusunda Kore savaşında ailesini kaybeden, bir kız çocuğunu ölümden kurtaran ve bu çocuğa 15 ay boyunca sanki kendi çocuğuymuş gibi bakan Süleyman Dilbirliği, daha sonra Türkiye’ye dönmek zorunda kalmış. Ayla’dan bir daha da haber alamamıştı. Yıllar sonra Ayla adını verdiği kızını görmüştü. Bu esnada tam 60 yıl geçmişti. Süleyman Dilbirliği ise 91 yaşındaydı.

Ayla filminde hayatı konu edilen Koreli Eunja Kim ise hastanede manevi babasını görünce Süleyman Dilbirliği de göz yaşlarına boğulmuştu. Koreli Eunja Kim ise manevi babası için şu cümleleri kurmuştu. “ Hayatım boyunca hep onu özleyerek geçirdim. Yıllar sonra onu gördüğümde tarifi imkansız duygulara kapıldım. İlk 2010 yılında görüştük. Ardından da sürekli olarak görüşmeye başladık. Buluşmadığımız zamanlarda da birbirimize mektuplar yazdık.

Süleyman Dilbirliği ise hayatını bugün kaybetti. Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği hayatının kaybetmesinin sebebi olarak organ yetmezliği gösterildi. 12 Kasım’dan beri hastanede tedavi görmekteydi. 

Ayla filmi Süleyman Dilbirliği Eunja Kim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu