İnternette Yüzde 50 Zam Devri!

Yeni yıldan itibaren torba yasa ile internete %50 zam uygulanacak.

İnternette Yüzde 50 Zam Devri!
İnternette Yüzde 50 Zam Devri! Beyza
Bu içerik 1205 kez okundu.

Torba yasa ile birlikte yeni yıl vergileri belirlendi. Motorlu Taşıt Vergisi’nden Özel İletişim Vergisi’ne, ev kiralarına kadar pek çok zam yapıldı ve buna internette dahil oldu. En yüksek yeni yıl vergi zammı Motorlu Taşıt Vergisi olarak belirlendi. Özel İletişim Vergisi yoluyla internet kullanımına da zam geleceği belirlendi.

Yeni düzenlemeyle Özel İletişim Vergisi 7.5 şeklinde eşitlendi. Düşüş gösteren GSM ve ev telefonu vergilerinin yanı sıra internet üzerinden alınan vergiler yüzde 50 artış göstererek 5’ten 7.5’e yükseldi.

Günümüzde akıllı telefon kullanımının artmasıyla internet kullanımı doğru orantılı bir artış gösterdi. Bu nedenle telefon faturalarında internet vergisi artışı sebebiyle yükseliş başlayacak.

İnternetin yanı sıra tütün, ev kiraları, alkolsüz içecekler ve meşrubatlara da zamlar kapıda. 124 maddelik yeni torba yasa ile beraber yıl boyunca iki defa alının Motorlu Taşıtlar Vergisine  %15 ile %50 arasında zam belirlenmiş olup bu oran araca göre değişiklik gösterecektir. Tütüne gelen %100 oranındaki zamın yanı sıra ev kiralarındaki vergi indirimi %25’den %15’e düşüş gösterdi. Ev kiralarındaki indirim düşüklüğü nedeniyle yeni yılda ev kiralarında da zam bekleniyor. Yine torba yasasıyla beraber alkolsüz içecekler ve meşrubatlarda da %10 Özel Taşıt Vergisi zammı yolda.

Dolayısıyla 28 milyar liralık ek gelir büyüklüğüne sahip 124 maddelik yeni torba yasası ile birlikte pek çok vergide zam olacak. Yeni yıl sarsıcı zamlarıyla kapıda!

 

İnternet ÖTV Zam Torba Yasası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu