İnstagram’ın Mesajlaşma Ağında Yenilik

Son zamanlarda herkesin çok aktif bir şekilde kullandığı sosyal medya programı instagrama yenilik geliyor.

İnstagram’ın Mesajlaşma Ağında Yenilik
İnstagram’ın Mesajlaşma Ağında Yenilik Beyza
Bu içerik 447 kez okundu.

Sosyal medya uygulaması İnstagram, Facebook Messenger gibi Direct adında programdan bağımsız bir mesajlaşma uygulaması üzerinde bir takım çalışmalara başladı. Türkiye’ nin de içerisinde yer aldığı ve Şili, İsrail, İtalya, Portekiz ve Uruguay olmak üzere toplam altı ülkede İOS ve Andoid formlarında da kullanıma açılacaktır. Faaliyet alanı ve kullanım şekli aynı Messenger uygulaması gibi olacaktır.

İnstagram ürün müdürünün yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda; “İnstagramın yaşantımızda ki tüm anlarımızın içinde bir yer alması ve yakın çevremiz ile paylaşmakta olduğunuz özel paylaşımların da bu parçanın içerisinde yer almasını istiyoruz. Direct dediğimiz platform tek başına bir kullanım olur ise daha iyi hale getirebiliriz” açıklamalarını aktardı.

Facebook uygulamasında bir arkadaşınızın size mesaj gönderdiği zaman bir bildirim geliyor. Sizde bu bildirime tıkladığınız zaman Facebook sizi direkt Messenger’ a yönlendiriyor ve eğer ki telefonunuzda Messenger uygulaması yüklü değilse mesajı açamıyorsunuz böylece okuyamamış oluyorsunuz. Üzerinde çalışmaları devam eden İnstagram Direct uygulaması da aynı Facebook Messenger gibi çalışacak.

İlk başlarda alışması zor gibi gelse de ilerleyen zaman içerisinde kullanıcılar çok rahat edecektir. Facebook ilk Messenger uygulamasına geçtiğinde bir çok kullanıcıdan tepki almıştı. Zaman ilerledikçe Messenger Facebook’ un vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

İnstagram da Facebook’ un Messenger de yakaladığı bu başarının üzerine daha iyi çalışan ve bağımsız olan bir mesajlaşma uygulaması hazırlamaya karar verdi. Yakın zamanda ortaya çıkacak olan bu uygulamayı kullanıcılar da merakla bekliyor.

 

instagram direct messenger
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu