Dev Şirket General Electric İşçilerini Çıkartıyor

Dev şirket, kömür ve doğalgaz olmak üzere daralan enerji pazarlaması ile birlikte 12 bin işçisini çıkartacağını duyurdu.

Dev Şirket General Electric İşçilerini Çıkartıyor
Dev Şirket General Electric İşçilerini Çıkartıyor Beyza
Bu içerik 421 kez okundu.

General Electric’ in yaptığı açıklamalara göre daralan gaz ve kömür piyasasında ki mali kısmalarından dolayı 12 bin işçiyi işten çıkartmaya karar verdi.

Dünyanın en büyük enerji devi olan General Electric, almış olduğu bu karar ile birlikte enerji birimindeki iş gücünün yüzde 18’ inden vazgeçecektir. Alınan haberlere göre de işten çıkarılacak olan bu çalışanların büyük bir bölümünü ABD’ nin haricinde ki üretim ve beyaz yakalı profesyonel çalışanlar oluşturacaktır.

Şirket almış olduğu bu kararı ile gelecek yıl enerji biriminde yaklaşık olarak 1 milyar dolar tasarruf etmeyi hedefliyor. Toplam tasarruf hedefi ise 3,5 milyar dolar düzeyinde.

Ağustos ayında göreve gelen yeni CEO daha önce ki şirketin bünyesinde olan uçakların kullanımını da tasarruf edebilmek amacı ile yasaklamıştı. Dünya ya baktığımız zaman en büyük gaz türbini üretimcisi olan General Electric, geçtiğimiz ay diğer birçok sektörden de çıkabileceğinin sinyalini vermişti.

Bu çıkan haberlerin ardından General Electric’ in hisse senetleri yüzde 0,6 civarında değer kaybederek son 6 ay içerisinde ki en düşük seviyesine ulaşmıştı. Bu yıl içerisinde de ortalama yüzde 22 oranında artış gösteren Dow Jones endeksinde GE yüzde 44 gerileme göstererek en kötü şirketin gösterebileceği performansı sergilemiş oluyor.

Dünya genelinde bilinen bu şirket cirolarını istediği miktara ulaştıramamış ve böylece de beklentilerinin bir hayli altında kalmış . 

doğalgaz kömür enerji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu