Kış Sebzesi Karnabahar ve Turpun Faydaları

Kış mevsiminde ki hastalık ve salgınlara karşı sebze ve meyvelerin güçlü bir korumacı görevi gördüğü ifade edildi.

Kış Sebzesi Karnabahar ve Turpun Faydaları
Kış Sebzesi Karnabahar ve Turpun Faydaları Beyza
Bu içerik 1057 kez okundu.

Şimdi ki dönemlerde özellikle pazarda ki tezgahlarda gördüğümüz nar, turp, bal kabağı ve karnabahar gibi bir çok kış sebze ve meyvelerinin içeriğinde bulunan doğal vitaminler kışın yaygın olan hastalıklara karşı meydan okuyor.

Diğer gerekli önlemleri aldığınız zaman sadece beslenme alışkanlığınızda yapacak olduğunuz ufak değişimler ile bu kışı hasta olmadan ya da bir takım doğal yollarla atlatabilirsiniz.

Uzmanlara sorduk ve kışın en çok tüketilmesi gereken bol vitaminli sebze ve meyveler için küçük bir araştırma yaptık.

  • Nar

Geçmişten bugüne kadar nar en faydalı meyvelerdendir. Tam olarak doğal bir antioksidan diyebileceğimiz nar meyvesi vücudun gün içerisinde ki günlük ihtiyacı olan C vitaminini karşılar. Meyve şeklinde de yenilen nar bunun yanı sıra nar ekşisi olarak da kullanılır.

  • Turp

C vitamini bakımından oldukça zengin olan turp aynı zamanda yapraklarında da bol miktarda A, K vitamini ve folat içerir. En önemli özelliği ise bağışıklığın güçlendirir, cilde tazelik verir ve kabızlığı giderir.

  • Karnabahar

Karnabahar sebzesi tam bir anti kanserojendir. Kalori bakımından çok fakir, fakat içeriğinde ki besinler açısından oldukça zengindir. Gribal enfeksiyon ve mevsimler sorunlar nedeniyle yakalanılan hastalıklar için birebir şifadır.

  • Brüksel Lahanası

Demir kaynağı bakımından oldukça zengin bir sebzedir. Tadı pek çok insanın damak zevkine uymayabilir fakat, doğru bir pişirme yöntemi tercih ettiğiniz zaman lezzetli olabilir.

Kişinin günlük ihtiyacı olan K ve C vitaminleri ile Omega-3 ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayarak antioksidan etki gösterir.

 

Karnabahar Turp Kış Sebzesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu