İzmirli sürücüler fermuar gibi açılarak itfaiye yol verdi

İzmir'de yangına müdahale için giden itfaiye ekiplerinin tünel içerisinde sıkışması sonucu, kentte yaşayan sürücüler araçlarını fermuar sistemine alarak, ekiplerin hızlı hareket etmesini sağladı.

İzmirli sürücüler fermuar gibi açılarak itfaiye yol verdi
İzmirli sürücüler fermuar gibi açılarak itfaiye yol verdi Kerem Çelik
Bu içerik 1288 kez okundu.

Bu sabah saatlerinde meydana gelen bir yangına müdahale etmek için yola koyulan itfaiye ekipleri, Konak Tüneli'ne geldiğinde yoğun trafik nedeniyle bir süre duraksadı. Bu sırada tünel içinde bulunan sürücüler durumun aciliyetinin farkına vararan, itfaiye ekiplerine 'Fermuar sistemiyle' yol vererek örnek bir davranış sergiledi.

Mithatpaşa Caddesi'nde başlayan yangını kontrol altına almak için yola koyulan ekipler, yangın noktasına daha kısa sürede ulaşmak adına Konak Tünelleri güzergahını tercih etti. Sabah mesainin başlama saatlerine yakın olması nedeniyle bir hayli yoğun olan trafik yüzünden yol katetmekte zorlanan itfaiye araçlarına, tünel içindeki trafik nedeniyle beklemekte olan sürücüler özellikle Avrupa'da kullanılan 'Fermuar sistemiyle' yol açarak, itfaiye araçlarının yangın noktasına hızla gitmesi için yardımcı oldu. Duyarlı sürücülerin sergilediği bu örnek davranışının görüntüleri sosyal medya da paylaşılırken, sürücüler, vatandaşlar tarafından çok sayıda teşekkür aldı.

FERMUAR SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ

Yukarıda bahsi geçen sistem, trafiğin akışının yoğunluk nedeniyle durduğu zamanlarda, aciliyeti olan araçlar için, yoğunluğu oluşturan araçların, fermuar şeklinde açılarak yol verme tekniliği olarak biliniyor. Ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinde kullanılan fermuar sisteminde, yoğunluğu oluşturan araçların doğru açıda sağa ve sola yanaşarak hayat koridoru yaratmasıyla ortaya çıkıyor. 

izmir konak tüneli fermuar sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi