Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde Skandal

Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde, 1980-1990 yıllarında doğan bazı bebeklerin, ailelerine bebeklerinin öldüğü söylenerek başka ailelere verildiği iddia edildi.

Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde Skandal
Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde Skandal Akay
Bu içerik 202 kez okundu.

Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde, 1980-1990 yıllarında doğan bazı bebeklerin, ailelerine bebeklerinin öldüğü söylenerek başka ailelere verildiği iddia edildi. Hastane görevlileri ve diğer şüpheli kişilerin gerçekleştirdiği skandal'ın ortaya çıkmasıyla yetkililer soruşturma açtı.


Cumhuriyet Başsavcılığı, Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde 1980-1990 yıllarında doğan bazı bebeklerin, hastane  görevlileri ve diğer şüpheli kişiler tarafından, ailelere bebeklerin  öldüğü söylenerek başka ailelere verildiğine yönelik iddialar nedeniyle soruşturma başlattı.


1980-1990 yıllarında gerçekleşen skandal üzerine savcılıktan şöyle bir açıklama yapıldı: "Adana Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde 1980-1990 yılları arasında gerçekleşen doğum olaylarında hastane görevlileri ve diğer şüpheli kişilerce doğan bebeklerin ailelerine, bebeklerin öldüğü söylenerek başka kişilere verildiğine yönelik iddialar nedeniyle soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığımıza  bugüne kadar çoğunluğu 1980 yıllarında gerçekleştiği iddia edilen olaylarla ilgili 11 vatandaş aynı ve benzer iddialarla müracaatta bulunmuştur" dedi.


Bu olaydan dolayı Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğüne olay ve iddiaların araştırılması, bilgi ve  belgelerin sağlanması, beyanların elde edilmesi, suç işlendiğine dair delillerin sağlanması ve şüphelilerin göz altına alınması için talimat verdiğini açıkladı.

 

Adana Adana Meydan Doğumevi Hastanesi Bebek Doğum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Walt Disney’den Fox hamlesi geliyor
Walt Disney’den Fox hamlesi geliyor
Sıvı tüketimi ile vücudunuzu kontrol altına alın
Sıvı tüketimi ile vücudunuzu kontrol altına alın