Sefa Sirmen İflas Etti

İzmit Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve 22. dönem Kocaeli Milletvekili olan M. Sefa Sirmen'in ortak olduğu Direnç İnşaat ile Başiskele Petrol şirketleri iflas etti.

Sefa Sirmen İflas Etti
Sefa Sirmen İflas Etti Akay
Bu içerik 759 kez okundu.
İzmit Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve 22. dönem Kocaeli Milletvekili olan M. Sefa Sirmen'in ortak olduğu Direnç İnşaat ile Başiskele Petrol şirketleri iflas etti. Şirketlere çocukları ve eşininde ortak olduğu bildirildi.
 
Sirmen Ailesi, her iki şirketi için geçen yıl yaptığı iflas erteleme başvurusu mahkeme tarafından kabul edilmedi. Bu durumda Başiskele Petrol ve Direnç İnşaat şirketlerine tasfiye ve haciz işlemleri başladı. Bu işlemler için her iki şirkete kayyum atandı.
 
3 defe İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 2002- 2007 (22.dönem) Kocaeli Milletvekiliği yapan Sirmen, maddi sıkıntıya giren şirketleri kurtarmak için geçen yıl mahkemeye iflas erteleme talebinde bulundu. Mahkeme İflas erteleme talebini reddederek her iki şirkete kayyum atadı.
 
Sirmen Ailesinin ortak olduğu, Başiskele Petrol Ürünleri İnş. Nak. Gıda Otom. San. ve Tic. Limited Şirketi ile Direnç İnşaat Taahhüt ve Tic. Limited Şirketi için 29 Kasım'da red kararı verilerek, dosyaları İstanbul Anadolu 3. İcra Dairesi’ne verildi. Bu sonuçla her iki şirket için haciz işlemleri başlamış oldu.
 
Sirmen Ailesinin Avukatı Şerafettin Yavuz bu gelişmeler üzerine şöyle dedi: "Mahkemeye iki şirket için iflas erteleme talebimiz vardı. Mahkeme bir şirketin iflasına karar verdi. Diğer şirket için ise talebimizi geri çevirdi. Bu durum, Direnç İnşaat için verilen tedbir kararının da kalkması anlamına geliyor. Şirket, olası hacizlere karşı korumasız hale geldi. Karara karşı temyiz başvurularımızı yapacağız" diyerek ifade etti.
 
Mehmet Sefa Sirmen Kimdir?
 
1949 yılında Gölcük'ün İhsaniye köyünde dünyaya geldi. İzmit İlkokulu, Gölcük Ortaokulu ve Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinde okudu. Açık Öğretim Siyasal Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 1971-1977 yılında CHP Gençlik Kolu Başkanlığı, 1977-1980 yıllarında Gölcük Belediye Meclis Üyeliği yaptı. 
 
1984 yılında SODEP Kurucu Üyesi oldu ve İkinci Başkanlık görevini yaptı. 1989'da İzmit Belediye Başkanı oldu. 1993'te İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 1994 ve 1999 yerel seçimlerinde, iki kez daha İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 1989-2002 yılları arasında Kocaelispor Kulüp Başkanlığı yaptı.
 
2002-2007 yıllarında Kocaeli Milletvekili olarak seçilerek TBMM'de görev yaptı.
Mehmet Sefa Sirmen İflas Haciz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu